Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Policjanci na podium w II Turnieju Piłki Nożnej w Górze

  Reprezentacja leszczyńskich policjantów zajęła III miejsce na podium w II Turnieju Piłki Nożnej o puchar Komendanta Powiatowego Policji w Górze. W rozgrywkach wzięło udział dziesięć drużyn z województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.

 2. Uczniowie policyjnej klasy mundurowej w leszczyńskiej jednostce

  Uczniowie klasy mundurowej o profilu policyjnym z III Liceum Ogólnokształcącego w Lesznie odwiedzili Komendę Miejską Policji w Lesznie. Podczas wizyty goście mieli okazję poznać specyfikę zawodu policjanta „z bliska” oraz zapoznać się z nowymi programami i aplikacjami usprawniającymi pracę Policji.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. Policyjne zabezpieczenie zawodów żużlowych

  Ponad 120 policjantów z Leszna, Poznania, Kościana i Rawicza zabezpieczało mecz ekstraligi żużlowej pomiędzy drużynami Fogo Unia Leszno, a Falubaz Zielona Góra. 30 kwietnia br. na leszczyński stadion im. Alfreda Smoczyka przybyło około 14 tysięcy kibiców leszczyńskich byków i blisko tysiąc przyjezdnych z Zielonej Góry. Funkcjonariusze czuwali nad ich bezpieczeństwem i porządkiem publicznym.

 5. Policjanci oznakowali 60 rowerów dzieciom pierwszokomunijnym

  Dzielnicowi z Leszna w trakcie kilku godzin oznakowali 60 rowerów w ramach programu „Leszczyński Rower – Bezpieczny Rower”. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że właścicielami jednośladów były dzieci, które tydzień wcześniej przystąpiły do I Komunii Świętej.

 6. Studenci z wizytą w komendzie

  Komenda Miejska Policji w Lesznie gościła nadinsp. w st. sp. Waldemara Jarczewskiego wraz ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie. Była to doskonała okazja, aby poznać specyfikę pracy policjanta oraz zapoznać się z funkcjonowaniem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 7. Areszt za posiadanie znacznych ilości narkotyków

  Leszczyńscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę posiadającego znaczne ilości narkotyków. 18-latek z Leszna w piwnicy przynależącej do swojego mieszkania przechowywał blisko 400 tabletek ekstazy oraz prawie 50 gramów amfetaminy. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował nastolatka na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 8. Postulaty z jesiennej debaty oraz stopień ich realizacji

  Komenda Miejska Policji w Lesznie prezentuje postulaty zgłaszane przez mieszkańców Leszna podczas debaty społecznej z dnia 19 września 2016 roku, która odbyła się w leszczyńskim Ratuszu oraz stopień ich realizacji.

 9. Akt oskarżenia za wprowadzanie do obrotu podrobionych towarów

  Leszczyńscy policjanci skierowali do Prokuratury akt oskarżenia liczący 32 zarzuty przeciwko 49-letniemu mieszkańcowi powiatu leszczyńskiego. Mężczyźnie zarzuca się wprowadzanie do obrotu, za pośrednictwem jednego z portali internetowych, damskich chust z podrobionymi zastrzeżonymi znakami towarowymi. Teraz za swoją działalność odpowie przed sądem, a grozi mu do 2 lat więzienia.

 10. Nietypowe kontrole drogowe

  Leszczyńscy policjanci wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej Nr 1 w Lesznie przypominają o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy otrzymywali „dobre mandaty” w postaci ulotek i upominków.