Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji

Najczęściej czytane

 1. Gigantycznym ciągnikiem jechał nietrzeźwy po mieście - video

  Kilkanaście minut trwał policyjny pościg ulicami Leszna za nietrzeźwym kierowcą sporych rozmiarów ciągnika rolniczego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 45-letni mieszkaniec Łodzi poruszał się całą szerokością drogi krajowej usiłując staranować policyjne radiowozy. Odpowie za popełnienie czterech przestępstw. Grozi mu do 5 lat więzienia.

 2. Pożegnanie odchodzącego na emeryturę asp. Mirosława Kaczmarka

  Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak pożegnał odchodzącego na emeryturę asp. Mirosława Kaczmarka. Uroczystość była okazją do podziękowania za dotychczasowe zaangażowania w służbę na rzecz bezpieczeństwa.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. O bezpiecznych wakacjach podczas festynu w Rydzynie

  Leszczyńscy policjanci uczestniczyli w obchodach Dnia Wiatraka w Rydzynie. Mundurowi przygotowali dla uczestników festynu mnóstwo atrakcji. Rozmawiano także o bezpieczeństwie w czasie wakacji oraz podczas prac polowych.

 5. Bezpieczne grzybobranie

  Grzybobranie jest wspaniałym pomysłem na spędzenie wolnego czasu na łonie natury. Jednak, aby odbyło się to w bezpieczny sposób, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpiecznego wyjazdu do lasu. Oto kilka praktycznych porad.

 6. Ponad 150 policjantów zabezpieczało żużlowy finał

  Ponad 16 tysięcy fanów żużla spotkało się na leszczyńskim Smoczyku, aby kibicować drużynom z Leszna i Wrocławia podczas finału ekstraligi żużlowej. Nad ich bezpieczeństwem czuwało ponad 150 policjantów z Leszna i Poznania. Na szczęście obyło się bez jakichkolwiek wydarzeń z udziałem kibiców.

 7. Podsumowanie trzydniowych działań "Prędkość"

  Leszczyńscy policjanci podsumowali trzydniową akcję „Prędkość”. Podczas działań mundurowi zwracali uwagę na nawet najmniejsze przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierowców. Nadmierna prędkość jest główna przyczyną najtragiczniejszych wypadków na drogach.

 8. Obchody Święta Policji

  Ponad 80 policjantów leszczyńskiej jednostki z rąk pełniącego obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąka oraz Komendanta Miejskiego Policji insp. Krzysztofa Nowaka otrzymało odznaczenia, wyróżnienia oraz awansowało na wyższy stopień policyjny.

 9. Ukradła perfumy, podając swoje dane osobowe

  Policjanci z Leszna ogłosili młodej kobiecie zarzut kradzieży markowych perfum. 20-letnia mieszkanka Zgorzelca wpadła w ręce Policji dzięki zapisowi monitoringu oraz… wypełnieniu formularza na swoje dane osobowe niezbędnego do założenia karty lojalnościowej. Grozi jej do 5 lat więzienia.

 10. Rozpoczęcie roku szkolnego – policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci

  Wakacje za nami. Zaczyna się nowy rok szkolny, dla dzieci i młodzieży to czas wytężonej pracy i zdobywania wiedzy. Policjanci, jak co roku, czuwać będą nad bezpiecznym powrotem uczniów do szkoły.