Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji

Najczęściej czytane

 1. Bezpieczeństwo rowerzystów - ważne informacje nie tylko dla kierowców jednośladów

  Poprawa warunków atmosferycznych spowodowała, że na drogach naszego regionu można zobaczyć zwiększoną ilość rowerzystów. Policjanci apelują do kierowców jednośladów oraz czterech kółek o ostrożność, przestrzeganie przepisów oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Poniżej prezentujemy kilka ważnych informacji, których stosowanie zwiększa bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 2. O współpracy Policji z mediami – spotkanie z młodzieżą

  Dzisiejsza lekcja warsztatów dziennikarskich uczniów z liceum o profilu medialno – artystycznym odbyła się w Komedzie Miejskiej Policji w Lesznie. Goście spotkali się z oficerem prasowym asp. szt. Moniką Żymełką.

 3. Jechał motocyklem bez uprawnień z prędkością ponad 180km/h - video

  Z prędkością ponad 180km/h pędził kierowca motocykla na trasie Rydzyna – Leszno. Jego wyczyn zarejestrowała policyjna kamera vidorejestratora. 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Policjanci ukarali sprawcę wykroczeń wysokim mandatem.

 4. Policyjny mistrz Polski w maratonie jest z Leszna

  Sierż. Łukasz Wróbel z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie po raz szósty zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Polski Policjantów w maratonie – tym razem w XVI MARATONIE DĘBNO 2018. Na starcie stanęło ponad 2300 zawodników, w tym 120 policjantek, policjantów i pracowników Policji z całego kraju. Impreza objęta była patronatem Komendanta Głównego Policji.

 5. Zderzenie opla z pociągiem - Policja przypomina o zachowaniu ostrożności na przejazdach kolejowych

  O niesamowitym szczęściu mogą mówić dwaj młodzi mieszkańcy gminy Poniec, którzy jadąc osobowym oplem na przejeździe kolejowym zabezpieczonym sygnalizacją świetlną zderzyli się z pociągiem. Na miejscu zdarzenia przez kilkadziesiąt minut pracowali policjanci oraz przedstawiciele wielu innych służb.

 6. Dzieci i młodzież w akcji „Jestem kibicem przez duże K”

  Wraz z rozpoczęciem sezonu żużlowego w regionie leszczyńskim, ruszyła kolejna edycja akcji profilaktycznej „Jestem kibicem przez duże K”. Około 250 dzieci i młodzieży z szkół Leszna i powiatu leszczyńskiego, gostyńskiego i śremskiego propagowało wzorowe zachowania kibicowskie.

 7. Zaproszenie na debatę społeczną w gminie Rydzyna

  Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak zaprasza mieszkańców gminy Rydzyna do udziału w debacie społecznej dotyczącej bezpieczeństwa, która odbędzie się w dniu 29 marca 2018r. o godz. 16:00 w Rydzyńskim Ośrodku Kultury. Celem spotkania jest poznanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców gminy w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 8. Społeczna debata ewaluacyjna w Rydzynie

  W Rydzyńskim Ośrodku Kultury odbyła się debata społeczna dla mieszkańców gminy Rydzyna pod hasłem” Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Organizatorem debaty był Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak. Była to okazja do porozmawiania lokalnej społeczności z Policją i samorządowcami.

 9. „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie” wspólna akcja policjantów i motocyklistów

  Policjanci z leszczyńskiego wydziału ruchu drogowego spotkali się z motocyklistami z klubu Legion Bikers Leszno we wspólnej akcji „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Podczas policyjnych kontroli kierowców samochodów, motocykliści zachęcali ich do częstszego spoglądania w boczne lusterka mając na względzie bezpieczeństwo kierujących jednośladami.

 10. Rozbita zorganizowana grupa samochodowa działająca na terenie Polski i Europy

  Policjanci zatrzymali 13 osób, w tym kierującego zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów w Polsce i Europie. Szacuje się, że członkowie grupy mają związek z kradzieżami aut wartymi kilka milionów złotych. Podczas jednodniowej akcji na terenie pięciu województw zabezpieczono kilka pojazdów oraz ogromne ilości części pochodzących od skradzionych samochodów. Ośmiu podejrzanych trafiło na trzy miesiące do aresztu.