Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji

Najczęściej czytane

 1. Oznakuj swój rower – uchroń go przed kradzieżą

  Leszczyńska Policja, w ramach programu „Leszczyński rower – bezpieczny rower” zaprasza mieszkańców Leszna i powiatu leszczyńskiego do udziału w akcji znakowania rowerów, która odbędzie się w dniu 9 czerwca br. w godz. 10.00 – 14.00 na parkingu Komendy Miejskiej Policji w Lesznie przy ul. ks. T. Korcza 3. Znakowanie pojazdów jest bezpłatne.

 2. Jechał motocyklem bez uprawnień z prędkością ponad 180km/h - video

  Z prędkością ponad 180km/h pędził kierowca motocykla na trasie Rydzyna – Leszno. Jego wyczyn zarejestrowała policyjna kamera vidorejestratora. 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Policjanci ukarali sprawcę wykroczeń wysokim mandatem.

 3. BOŻE CIAŁO 2018

  Rozpoczyna się kolejny długi weekend. O bezpieczeństwo podróżnych dbać będzie większa liczba policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przede wszystkim koncentrować się będą na działaniach prospołecznych ułatwiając płynność ruchu zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast. Z całą surowością karani będą nietrzeźwi kierujący, osoby przekraczające dozwoloną prędkość oraz nieprawidłowo przewożące pasażerów.

 4. Włamywał się do samochodów i kradł pozostawione w nich rzeczy

  Policjanci z Leszna ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży z włamaniem do samochodów na terenie gminy Krzemieniewo. Zatrzymany to 32-letni mężczyzna. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 5. II MISTRZOSTWA POLSKI POLICJI W KOLARSTWIE SZOSOWYM

  20 maja br. w Nowym Belęcinie w powiecie leszczyńskim (województwo wielkopolskie) pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka odbyły się II Mistrzostwa Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Wielu funkcjonariuszy realizuje swoje pasje w różnych dyscyplinach sportu, m.in. w kolarstwie i ten wyścig pokazał jak wielu policjantów po służbie zakłada strój cyklisty. Na linii startowej tej wyjątkowej imprezy stanęli policjanci z całej Polski. Wśród nich był szef BOA KGP podinsp. Dariusz Zięba.

 6. Policjanci ćwiczyli na stadionie

  Ponad 90 policjantów z dziewięciu jednostek z Wielkopolski wzięło udział w szkoleniu praktycznym na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Funkcjonariusze Nieetatowych Pododdziałów Policji doskonalili swoje umiejętności w zakresie reagowania na naruszenia ładu i porządku, szczególnie podczas trwania imprez masowych.

 7. Na warunkowym zwolnieniu posiadał znaczne ilości narkotyków

  Leszczyńscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę posiadającego w swoim domu znaczną ilość narkotyków. 40-latek z Leszna przechowywał w różnych częściach swojego mieszkania amfetaminę i marihuanę. Kolejne skrytki z zakazanymi substancjami odkrywał Jumbo - pies służbowy służący do tropienia narkotyków. Mężczyzna trafił na trzy miesiące do aresztu, z którego został niedawno warunkowo zwolniony.

 8. PONAD 15 LITRÓW KRWI TRAFI DO POTRZEBUJĄCYCH

  Blisko 40 osób przyłączyło się do akcji krwiodawstwa organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem, gdzie oprócz policjantów i pracowników Policji do akcji włączyli się mieszkańcy Leszna i okolic.

 9. PLEBISCYT NA NAJLEPSZEGO DZIELNICOWEGO "DZIELNICOWY NA MEDAL 2018"

  W związku z potrzebą kreowania pozytywnego wizerunku Policji, w szczególności działań podejmowanych przez dzielnicowych zgodnie z programem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Dzielnicowy bliżej nas”, wzorem roku ubiegłego Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu przy współpracy z gazetą „Głos Wielkopolski”, TVP 3 oddział Poznań oraz Zarządem Wojewódzkim NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego przeprowadzi na terenie całej Wielkopolski plebiscyt na najlepszego dzielnicowego „Dzielnicowy na Medal 2018”.

 10. POLICJA APELUJE O OSTROŻNOŚĆ NAD WODĄ !

  Przed nami kolejne ciepłe dni. Wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. Od 1 do 31 maja br. w całej Polsce utonęły już 62 osoby, a tylko wczoraj aż 10! Policjanci apelują o rozsądek, ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą