Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Poszukiwany Daniel Lis

  Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie prowadzi sprawę poszukiwawczą za Danielem Lis – 40-letnim mieszkańcem Leszna. Mężczyzna poszukiwany jest listem gończym za dokonywanie oszustw. Ktokolwiek posiada informacje o ewentualnym miejscu przebywania poszukiwanego proszony jest o kontakt z Policją.

 2. Policyjne zabezpieczenie Drużynowego Pucharu Świata na żużlu

  Około 200 policjantów z Leszna, Poznania, Gostynia, Kościana, Krotoszyna i Ostrowa Wlkp. dbało o bezpieczeństwo osób uczestniczących w Drużynowym Pucharze Świata na żużlu. W kilkudniowych uroczystościach związanych z zawodami uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy gości z Polski oraz całego świata.

 3. Policjanci znakują rowery i przypominają o bezpieczeństwie na drodze

  Policjanci oznakowali 170 rowerów w ramach programu "Leszczyńki rower – Bezpieczny rower". Głównych celem akcji jest ograniczenie kradzieży jednośladów. Ponadto mundurowi zwracali uwagę uczestnikom na prawidłowe zachowanie na drodze wobec kierujących innymi pojazdami jak i wobec pieszych.

 4. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 5. Policjanci zapraszają do akcji znakowania rowerów

  Leszczyńska Policja, w ramach programu „Leszczyński rower – bezpieczny rower” zaprasza mieszkańców Leszna i powiatu leszczyńskiego do udziału w akcji znakowania rowerów, która odbędzie się w dniu 1 lipca br. w godz. 10.00 – 14.00 na placu Komendy Miejskiej Policji w Lesznie przy ul. ks. T. Korcza. Znakowanie pojazdów jest bezpłatne.

 6. Policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców

  Pomimo policyjnych apeli o trzeźwość i rozwagę na drodze, już w pierwszy weekend wakacji leszczyńscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Niechlubny rekordzista poruszał się w centrum Leszna osobowym audi mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Wszystkim grozi do 2 lat więzienia, co najmniej 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie kary pieniężne.

 7. Dzielnicowi oznakowali rowery dzieciom pierwszokomunijnym

  Dzielnicowi z Leszna oznakowali około 40 rowerów dzieciom pierwszokomunijnym. Specjalna „edycja” znakowania w ramach programu „Leszczyński Rower – Bezpieczny Rower” odbyła się pod kościołem w Zaborowie. Jednoślady pochodziły z prezentów otrzymanych tydzień wcześniej podczas I Komunii Świętej.

 8. Policyjni wodniacy gotowi do sezonu

  Za kilkanaście dni rozpoczęcie sezonu letniego. Leszczyńscy policjanci zwodowali swoje łodzie motorowe na Jeziorze Łoniewskim, Dominickim, Breńskim i Białym. Przez najbliższe trzy miesiące policjanci na motorówkach będą dbali o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

 9. „Jestem kibicem przez duże K” po raz kolejny

  Około 300 gimnazjalistów z szkół powiatu leszczyńskiego i okolic wzięło udział w IV edycji programu „Jestem kibicem przez duże K”. Pozytywne zachowania kibicowskie młodzież prezentowała podczas meczu żużlowego pomiędzy drużynami Fogo Unia Leszno, a Włókniarz Częstochowa.

 10. Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą - VIDEO

  Akcja informacyjno-edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież i osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający wyznaczonymi obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku (m.in. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.).