Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji

Najczęściej czytane

 1. Pamiętaj! Nie jesteś sam na drodze!

  W ostatnich tygodniach leszczyńska Policja odnotowała kolejne zdarzenie drogowe z udziałem rowerzysty. Kierowca jednośladu w zderzeniu z karoserią samochodu zdecydowanie przegrywa. A przecież najważniejsze jest bezpieczeństwo! Pamiętajmy, że niezależnie od przepisów udzielających pierwszeństwa przejazdu, obowiązkiem każdego uczestnika ruchu jest obserwacja sytuacji na drodze oraz zachowanie ostrożności. Policja przypomina kilka praktycznych porad dla rowerzystów.

 2. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 3. Policjanci – sportowcy w akcji „Nie boję się, pomagam!”

  Policjanci z Leszna, będący członkami Policyjnego Stowarzyszenia Sportowego „Pozytywnie Zakręceni” odwiedzają maluchy z leszczyńskich przedszkoli. Funkcjonariusze edukują przedszkolaków przede wszystkim w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

 4. Chciał się zamienić z policjantem na kradziony rower

  O wyjątkowym pechu może mówić mieszkaniec Głogowa, który zaoferował na jednym z internetowych portali, policjantowi z leszczyńskiej drogówki zamianę komputera na kradziony rower. Funkcjonariusz pomógł dolnośląskim kolegom w ustaleniu sprawcy kradzieży jednośladu oraz pasera. Niebawem oboje odpowiedzą za swoje czyny przed Sądem.

 5. Jechał motocyklem bez uprawnień z prędkością ponad 180km/h - video

  Z prędkością ponad 180km/h pędził kierowca motocykla na trasie Rydzyna – Leszno. Jego wyczyn zarejestrowała policyjna kamera vidorejestratora. 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Policjanci ukarali sprawcę wykroczeń wysokim mandatem.

 6. Zatrzymany w kradzionej bluzie z dowodem właściciela w kieszeni

  Do policyjnego aresztu trafił 21-latek z Leszna. Policjanci udowodnili mu popełnienie włamania oraz kradzieży. Został zatrzymany w mieście, kiedy przechadzał się w skradzionej bluzie, a w jej kieszeni znajdował się dowód osobisty pokrzywdzonego. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 7. Zadbajmy wspólnie o bezpieczeństwo w okresie Wszystkich Świętych

  W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych, coraz częściej będziemy odwiedzać groby bliskich i wyjeżdżać na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.

 8. Bez uprawnień, z sądowym zakazem, z dzieckiem w bagażniku

  Dla kilkuletniego chłopca zabrakło miejsca w dwuosobowym samochodzie, dlatego tata ulokował go w ciasnym bagażniku pojazdu. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnego kierowcę, dzięki informacji od obywatela. Za swoje zachowanie 34-latek odpowie przed sądem.

 9. Zaginiona Adrianna Będlewska

  Zespół Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie prowadzi czynności w sprawie zaginięcia 14 - letniej Adrianny Będlewskiej.

 10. "Taranem" w dopalacze

  To już drugi sklep z dopalaczami w Lesznie zamknięty w ostatnich kilku tygodniach przez policjantów i pracowników Sanepidu. Aby jednak tego dokonać, tym razem policjanci zmuszeni byli do siłowego pokonania potrójnych, opancerzonych drzwi prowadzących do lokalu handlowego.