Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower

Najczęściej czytane

 1. Uroczyste pożegnanie odchodzącego na emeryturę podinsp. Jerzego Ratajczaka

  Po raz ostatni w mundurze, dzisiaj służbę pełnił podinsp. Jerzy Ratajczak, Naczelnik Wydziału Zaopatrzenia, Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Przechodzi na zasłużoną emeryturę po ponad 31 latach pracy w Policji. W leszczyńskiej jednostce z tej okazji odbyła się uroczysta zbiórka.

 2. Policjanci zabezpieczyli tysiące nielegalnych papierosów i alkoholu

  Leszczyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn powiązanych z przestępczością gospodarczą. To 52-letni mieszkańcy gminy Włoszakowice i Leszna. Podczas przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez zatrzymanych policjanci znaleźli blisko dwa tysiące litrów alkoholu oraz pięć i pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Mężczyźni swoją działalnością narazili Skarb Państwa na stratę blisko 200 tysięcy złotych.

 3. Policjanci na Miejskim Dniu Profilaktyki i Sportu

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie uczestniczyli w Miejskim Dniu Profilaktyki i Sportu. Przedsięwzięcie dedykowane było dla uczniów leszczyńskich gimnazjów, a celem spotkania było pokazanie młodym ludziom różnych sposobów spędzania wolnego czasu.

 4. W trosce o bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku

  Leszczyńscy policjanci uczestniczą w spotkaniach organizowanych w ramach półkolonii w szkołach podstawowych na terenie miasta. Podczas spotkań mundurowi przypominają o zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw i sportów zimowych.

 5. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszym priorytetem

  Mieszkańcy naszego miasta i powiatu od września minionego roku blisko 500 razy za pomocą aplikacji informowali leszczyńskich policjantów o zagrożeniach bezpieczeństwa. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest na stronach internetowych komend całego kraju

 6. Ogólnopolski „Dzień Odblasków” w Lesznie

  Leszczyńscy policjanci przyłączyli się akcji ogólnopolskiego „Dnia Odblasków”. Piesi w prezencie od mundurowych otrzymali elementy odblaskowe, natomiast kierowcy pojazdów zapachy samochodowe z wizerunkami znaków drogowych. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 7. Z wizytą w komendzie

  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 13 w Lesznie w ramach półkolonii odwiedziły leszczyńską jednostkę Policji. W spotkaniu wzięło udział 30 osób.

 8. Policjanci zatrzymali sześć osób posiadających narkotyki

  Leszczyńscy policjanci w minionych dniach zatrzymali sześć osób posiadających narkotyki wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. To młodzi mężczyźni w wieku od 18 do 26 lat. Wszyscy odpowiedzą przed sądem za posiadanie środków odurzających i psychotropowych, a jeden z nich dodatkowo za uprawę marihuany. Wszystkim grozi do 3 lat więzienia.

 9. Policjanci pracowali na miejscu wypadku

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie pracowali na miejscu wypadku komunikacyjnego. W miejscowości Robczysko na niestrzeżonym przejeździe kolejowym zderzył się ciągnik rolniczy z szynobusem. Na miejscu zginął kierowca ciągnika. Trwa ustalanie okoliczności i przyczyn zdarzenia.

 10. Komendant i prezydent docenili obywatelską postawę

  Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak oraz Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak spotkali się z mężczyznami, którzy zareagowali na widok brutalnej napaści na niepełnosprawną kobietę. Komendant i prezydent podziękowali oraz pogratulowali świadkom zdarzenia za wzorową reakcję, która niewątpliwie przyczyniła się do uratowania życia pokrzywdzonej.