Komenda Miejska Policji w Lesznie
rower
| Drukuj |
Autor: Monika Żymełka   
10.03.2014.

10.03.2014r.

zatrzymany_1Na trzy miesiące do aresztu trafił 32 – letni mieszkaniec Leszna, który groził pozbawieniem życia byłej konkubinie oraz jej siostrze. Ponadto mężczyzna doprowadził do złamania kości czaszki pokrzywdzonej. Uderzył kobietę w głowę swoją głową na której miał założony kask. Grozi mu do 5 lat więzienia.

                          3 marca b.r. 24 – letnia mieszkanka Leszna zdecydowała się powiadomić leszczyńską Policję o uszkodzeniu jej ciała przez byłego konkubenta. 32 – latek mając założony na swojej głowie kask, uderzył w głowę pokrzywdzonej, powodując u niej złamanie kości czaszki. Ponadto z zawiadomienia kobiety wynikało, iż mężczyzna od kilku dni groził, że ją pobije oraz pozbawi życia. W lutym b.r. znajdując się na ulicy mężczyzna rzucał w stronę kobiety kamieniami, natomiast w jej mieszkaniu trzymając w ręce nóż groził, że ja zabije. Obiektem podobnych gróźb była siostra 24 – latki.
 
                      Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ogłosili mężczyźnie siedem zarzutów gróźb karalnych oraz uszkodzenia ciała. Mężczyzna częściowo przyznał się do zarzucanych czynów. Dokonywał ich będąc w stanie nietrzeźwości. Sprawca miał w przeszłości zatargi z prawem.
 
                   Sąd w uzasadnieniu tymczasowego aresztowania 32 – latka podkreślił, że agresja podejrzanego w ostatnich dniach uległa znacznej eskalacji, począwszy od słownych gróźb, poprzez odgrażanie się nożem, aż do uderzenia głową w kasku w głowę pokrzywdzonej.
 
                    Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia, jednak o ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd po zebraniu całości dowodów.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
logo_stowarzyszenia
kontrola-autokarow
b-woda
kampania-brd
debaty społeczne
bzs
mapka2_2.png
z_skrzynka.jpg
informacje-z-odpraw.jpg
baner-ulotka
zglos-korupcje.jpg
zglos-przestepstwo-pol-pr-pol.jpg
Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych
karta_praw_ofiar_wypadkw_drogowych
bezpieczna-praca