Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji

Najczęściej czytane

 1. Niechlubnie zakończone marzenie o zawodzie policjanta - video

  20-latkowi z Leszna od zawsze imponowały policyjne akcje i chciał zostać funkcjonariuszem Policji. Do tego stopnia, że postanowił zaopatrzyć się w sprzęt przypominający wyposażenie tej formacji i „zabawić” się w stróża prawa. Już nigdy nie spełni się marzenie młodego mężczyzny, gdyż jego działalność zeszła na drogę przestępczą. Udaremnili ją policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

 2. Jechał motocyklem bez uprawnień z prędkością ponad 180km/h - video

  Z prędkością ponad 180km/h pędził kierowca motocykla na trasie Rydzyna – Leszno. Jego wyczyn zarejestrowała policyjna kamera vidorejestratora. 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Policjanci ukarali sprawcę wykroczeń wysokim mandatem.

 3. Leszczyńscy policjanci „Świecili przykładem” - video

  Policjanci z Leszna rozdawali odblaskowe opaski i kamizelki podczas Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków. Celem akcji było zachęcenie jak największej ilości osób do noszenie na co dzień elementów odblaskowych, nie tylko po zmroku i poza terenem zabudowanym.

 4. Policjanci na zabezpieczeniu Finału Ekstraligi Żużlowej

  Ponad 170 policjantów z Leszna i Poznania zabezpieczało Finał Ekstraligi Żużlowej pomiędzy drużynami Fogo Unia Leszno, a Stalą Gorzów. W sobotni wieczór leszczyński Smoczyk wypełniony był po brzegi sympatykami obu drużyn. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem kibiców w rejonie stadionu oraz na trasach ich przejazdu, a także nad ładem i porządkiem w mieście po zakończonej imprezie masowej.

 5. Leszczyńscy policjanci aktywni obywatelsko

  Leszczyńscy policjanci wzięli udział w festynie organizacji pozarządowych o nazwie Aktywne Obywatelskie Leszno. Ponad 200 podmiotów prezentowało swoją działalność na rzecz mieszkańców Leszna. Uczestniczący w wydarzeniu mogli między innymi porozmawiać z policjantami o służbie w formacji, obejrzeć pokaz tresury psa służbowego, zobaczyć na czym polega praca technika kryminalistyki, a najmłodsi przytulić się do maskotki wielkopolskiej Policji – Pyrka.

 6. Zaginiony Sławomir Dudek

  Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie prowadzi czynności w sprawie zaginięcia 48 - letniego Sławomira Dudka. Jak wynika z zawiadomienia brata, ostatni kontakt z zaginionym miał w marcu br.

 7. Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń! - video

  Leszczyńscy policjanci pracują nad sprawą rozboju dokonanego na 84-letniej mieszkance Leszna. Funkcjonariusze pozyskali nagranie z monitoringu, na którym jest widoczny prawdopodobnie sprawca przestępstwa. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogłyby posiadać informacje przyczyniające się do ustalenia tożsamości mężczyzny.

 8. Leszczyńscy policjanci wyróżnieni "Kryształową Gwiazdą"

  Sierż. sztab. Krzysztof Lampasiak oraz st. sierż. Przemysław Tutucki znaleźli się w gronie 101 laureatów "Kryształowej Gwiazdy". Swoją postawą udowodnili, że służba w Policji to działanie na rzecz drugiego człowieka i niesienie pomocy nawet z narażeniem własnego życia.

 9. Policjanci na VI Miejskim Dniu Przedszkolaka

  Ponad tysiąc dzieci z leszczyńskich przedszkoli wzięło udział w VI Miejskim Dniu Przedszkolaka. W tym roku, z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości maluchy w barwach biało – czerwonych przemaszerowały z Placu Metziga na Rynek. Udział w wydarzeniu wzięli także policjanci, którzy przy okazji czuwali nad bezpieczeństwem uczestników.

 10. Dzielnicowi na przedszkolnym festynie

  Dzielnicowi z Rydzyny uczestniczyli w Dniu Przedszkolaka w Rojęczynie. Kilkudziesięciu maluchów miało możliwość porozmawiania z policjantami o bezpieczeństwie i obejrzenia policyjnego sprzętu.