Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji

Najczęściej czytane

 1. Obchody Święta Policji leszczyńskiej jednostki

  Z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Piotra Mąki oraz Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie inspektora Krzysztofa Nowaka funkcjonariusze oraz pracownicy leszczyńskiej jednostki zostali odznaczeni, awansowani na na kolejne wyższe stopnie służbowe oraz wyróżnieni nagrodami. Uroczysta gala z okazji Święta Policji odbyła się w piątek 27 lipca br. w auli Wyższej Szkoły Humanistycznej w Lesznie.  Tegoroczne obchody odbyły się pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

 2. Jechał motocyklem bez uprawnień z prędkością ponad 180km/h - video

  Z prędkością ponad 180km/h pędził kierowca motocykla na trasie Rydzyna – Leszno. Jego wyczyn zarejestrowała policyjna kamera vidorejestratora. 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Policjanci ukarali sprawcę wykroczeń wysokim mandatem.

 3. Policjanci zatrzymali 9 osób z narkotykami

  W miniony weekend, w rejonie Boszkowa policjanci zatrzymali 9 osób, które posiadały przy sobie narkotyki. To mieszkańcy województw wielkopolskiego, dolnośląskiego i podkarpackiego w wieku od 21 do 37 lat. Grozi im do 3 lat więzienia.

 4. Życzenia Komendanta Miejskiego Policji w Lesznie z okazji Święta Policji

 5. Areszt za nielegalne posiadanie broni oraz groźby niebezpiecznym narzędziem wobec policjanta

  Leszczyńscy policjanci w miniony weekend zatrzymali dwóch mieszkańców Lubina. Jeden z nich groził policjantowi odłamkiem szkła. Drugi z kolei został zatrzymany za nielegalne posiadanie broni wraz z amunicją oraz narkotyki. Sąd Rejonowy w Lesznie aresztował 33 i 22-latka na okres dwóch miesięcy.

 6. Nawet w niepogodę „Kręci nas bezpieczeństwo… nad wodą”

  Bezpieczeństwo nad wodą, w domu i na drodze oraz specyfika zawodu policjanta to główne tematy poruszane podczas wizyty dzieci odbywających półkolonie w Szkole Podstawowej Nr 13 w Lesznie. Całość wizyty, pomimo deszczu za oknem, odbyła się pod hasłem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

 7. Pijany z sądowym zakazem uciekał przed policyjnym radiowozem

  Leśnymi i polnymi drogami pędził kierowca fiata, uciekając przed policyjnym radiowozem jadącym na sygnałach. Ostatecznie rozpędzone auto zatrzymało się w rowie, gdzie dzielnicowy z Osiecznej zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę, posiadającego sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

 8. Policjanci podziękowali kapelanowi za 15 lat posługi

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie podczas uroczystej Mszy Świętej podziękowali księdzu kapelanowi Maciejowi Grześ za posługę duszpasterską. Kapelan przez 15 lat współpracował z leszczyńskim policjantami - zawsze życzliwy, chętny do pomocy i uśmiechnięty.

 9. POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW WYPADKU DROGOWEGO

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie prowadzą postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego z dnia 15 marca 2018r. do którego doszło około godz. 19:40 na drodze krajowej nr 12 pomiędzy miejscowościami Długie Stare - Długie Nowe gmina Święciechowa, gdzie kierujący pojazdem m-ki Renault Megane, najechał na mężczyznę znajdującego się na drodze.

 10. Odpowiedzą za kradzież z tira ponad 50 telewizorów - video

  Policjanci z Leszna ustalili sprawców włamania do naczepy ciągnika siodłowego i kradzieży 56 telewizorów wartych ponad 60 tysięcy złotych. Kilkumiesięczne gromadzenie przez funkcjonariuszy materiału dowodowego doprowadziło do ogłoszenia zarzutów czterem mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego w wieku od 18 do 36 lat. Grozi im do 10 lat więzienia.