Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji

Najczęściej czytane

 1. ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS - PRACA W POLICJI

  Marzysz o ciekawej pracy? Lubisz pomagać innym? Nie boisz się podejmować nowych wyzwań? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający, ale dający też wiele satysfakcji. Jeśli chcesz zostać jednym z nas - złóż dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie. Mamy 7 wolnych wakatów i czekamy na Ciebie!

 2. Agresywny kibic skazany w 48 godzin

  Leszczyńscy policjanci w trakcie dwóch dni postawili przed sądem młodego mężczyznę, który zaatakował ochroniarzy podczas meczu koszykówki pomiędzy drużynami Jamalex Polonia 1912 Leszno, a Kotwica Kołobrzeg. Nietrzeźwy 27-latek naruszył przepisy Ustawy o o bezpieczeństwie imprez masowych. W jego sprawie zapadł już sądowy wyrok.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. Policja poszukuje kobiet zaatakowanych przez młodego mężczyznę

  Leszczyńska Policja prowadzi dochodzenie w sprawie naruszenia nietykalności cielesnej młodej kobiety. Policjanci ustalili sprawcę tego czynu, który prawdopodobnie może mieć związek z większą ilością takich zachowań, dlatego Policja zwraca się z prośbą o kontakt wszystkie osoby, które zostały zaatakowane przez podejrzanego.

 5. O bezpieczeństwie w czasie ferii zimowych

  Do ostatniej chwili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie spotykali się z dziećmi i młodzieżą z regionu leszczyńskiego, aby porozmawiać o bezpiecznych formach spędzania wolnego czasu w czasie ferii zimowych. W przededniu ferii policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zawitały do Szkoły Podstawowej Nr 4 w Lesznie.

 6. DOJEDŹ(MY) BEZPIECZNIE DO CELU – BEZPIECZNIE FERIE 2019

  Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci, jak co roku, będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących po polskich drogach. Już 11 stycznia 2019 r. rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, które wspierane są akcją informacyjno-edukacyjną „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”.

 7. Trwają Bezpieczne ferie 2019

  Bezpieczne zabawy na śniegu i lodzie oraz bezpieczeństwo na drodze to tylko namiastka tematów poruszanych przez policjantów spotykających się z dziećmi w czasie ferii zimowych. Wszystko w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2019” i „Dojedź(my) bezpiecznie do celu”.

 8. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE W RAMACH AKCJI "KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NA STOKU"

  Już za kilka dni rozpoczną się ferie. Czas wolny od szkoły i nauki. Jednak w tym okresie wypoczynku nie wolno zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci radzą, jak bezpiecznie spędzić ferie i jednocześnie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie, który odbędzie się w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

 9. Odpowie za dwa przestępstwa i wykroczenie

  Wjechał w zaparkowane auto, będąc nietrzeźwym i nie posiadając uprawnień do kierowania pojazdami. Mowa o 53-letnim mieszkańcu Leszna. Teraz grozi mu między innymi bardzo wysoka kara pieniężna, co najmniej trzy letni zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat więzienia.

 10. BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  Już w najbliższą niedzielę, po raz 27. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Blisko 500 wolontariuszy z puszkami będzie można spotkać na terenie naszego miasta i okolic. W celu zapewnienia bezpieczeństwa kwestujących policjanci spotykają się z wolontariuszami i przypominają podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zbierania pieniędzy.