Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji

Najczęściej czytane

 1. Rozbita zorganizowana grupa samochodowa działająca na terenie Polski i Europy

  Policjanci zatrzymali 13 osób, w tym kierującego zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się kradzieżami samochodów w Polsce i Europie. Szacuje się, że członkowie grupy mają związek z kradzieżami aut wartymi kilka milionów złotych. Podczas jednodniowej akcji na terenie pięciu województw zabezpieczono kilka pojazdów oraz ogromne ilości części pochodzących od skradzionych samochodów. Ośmiu podejrzanych trafiło na trzy miesiące do aresztu.

 2. Policyjne podsumowanie 2017 roku - odprawa służbowa

  Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak podsumował policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa w roku 2017. W odprawie uczestniczył m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka.

 3. Policjanci na II Miejskim Dniu Profilaktyki

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie uczestniczyli w II Miejskim Dniu Profilaktyki i Sportu. Przedsięwzięcie dedykowane było dla uczniów leszczyńskich gimnazjów, a celem spotkania było pokazanie młodym ludziom różnych sposobów spędzania wolnego czasu.

 4. Siłą weszli do domu, pobili pokrzywdzonego i zabrali kilkadziesiąt tysięcy złotych

  Wyważyli drzwi do mieszkania, uderzali pokrzywdzonego w głowę młotkiem o obuchu wykonanym z twardej gumy, a następnie zabrali mu ponad 60 tysięcy złotych. Policjanci zatrzymali dwóch młodych sprawców rozboju. Grozi im od 3 do 15 lat więzienia.

 5. O bezpiecznych feriach z przedszkolakami

  Dzielnicowi, przewodnicy psów służbowych oraz profilaktyk społeczny z leszczyńskiej Policji odwiedzili maluchy z przedszkoli w Pawłowicach i Kąkolewie. Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie podczas zimowych ferii, na drodze, w domu praz o zachowaniu ostrożności w kontakcie z nieznajomymi i agresywnym zwierzakiem.

 6. Niebawem zdecydujesz (spot)

  Już niedługo listopad i święto Wszystkich Świętych. Na wielu grobach zapłoną znicze. Czyje to będą groby ? Zachęcamy do obejrzenia krótkiego spotu.

 7. Przewoził znaczne ilości narkotyków – trafił do aresztu

  Ponad pół kilograma marihuany ujawnili policjanci w samochodzie 30-letniego mieszkańca gminy Osieczna. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek Prokuratora zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 8. Nowe radiowozy w leszczyńskiej Policji

  Komenda Miejska Policji w Lesznie otrzymała cztery nowe radiowozy. Pojazdy zakupione ze środków lokalnych samorządów i budżetu państwa będą służyły zwiększeniu bezpieczeństwa w naszym regionie.

 9. Starsze małżeństwo straciło oszczędności życia. Sprawczynie kradzieży zatrzymane. APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ

  Leszczyńscy policjanci zatrzymali dwie mieszkanki Częstochowy, które w minionym miesiącu okradły z oszczędności życia starsze małżeństwo. Kobiety w wieku 45 i 36 lat pod pozorem napisania wiadomości do sąsiada, weszły do mieszkania i ukradły 30 tysięcy złotych. Grozi im do 5 lat więzienia.

 10. Uderzenie w kolejną przestępczość – tym razem narkotykową

  Trzy i pół kilograma narkotyków przechowywał w swoim garażu 30-letni mieszkaniec Leszna. Został zatrzymany przez kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków odpowie w warunkach recydywy. Niebawem do leszczyńskiego sądu trafi prokuratorski wniosek o aresztowanie podejrzanego.