Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji

Najczęściej czytane

 1. #GASZYNCHALLENGE pomagamy Zosi

  Policjanci wspólnie ze strażakami Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie podjęli wyzwanie w ramach ogólnopolskiej akcji Gaszyn Challenge. Mundurowi pompowali dla Zosi.

 2. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 3. UWAGA! WZNOWIENIE DOBORU DO SŁUŻBY W POLICJI

  Informujemy, że w Zespole Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wznowiona została procedura w zakresie realizacji poszczególnych etapów doboru do służby w wielkopolskiej Policji o których mowa w art. 25 ust. 2 pkt 1 do 8 ustawy z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz. U. z 2020 r. poz. 360).

 4. W WYPADKU ZGINĄŁ NASZ KOLEGA. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi, sierż. szt. Dawida Rzeteckiego. Policjant zginął tragicznie w wypadku drogowym. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

 5. Aplikacja "Moja Komenda" - kontakt z Policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki.

 6. LATEM PAMIĘTAJMY O BEZPIECZEŃSTWIE

  Lato zbliża się wielkimi krokami. Bez względu na to, jak planujemy spędzić najbliższe miesiące musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia nas z obowiązku dbania o swoje i innych bezpieczeństwo. Jak powinniśmy postępować, by wypoczynek był bezpieczny?

 7. ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS - PRACA W POLICJI

  Marzysz o ciekawej pracy? Lubisz pomagać innym? Nie boisz się podejmować nowych wyzwań? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający, ale dający też wiele satysfakcji. Jeśli chcesz zostać jednym z nas - złóż dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie. Mamy 7 wolnych wakatów i czekamy na Ciebie!

 8. Dodatek dla funkcjonariuszy dłużej pozostających w służbie

  – Chcemy zatrzymać Was w służbie i oferujemy atrakcyjne warunki pracy – powiedział Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych i administracji. – To ważny sygnał dla doświadczonych funkcjonariuszy, którzy mają szereg sukcesów na swoim koncie – dodał. Przyjęty dziś (9 czerwca br.) przez Radę Ministrów projekt ustawy dotyczący służb mundurowych wprowadza m.in. świadczenia motywacyjne po 25 latach służby, wzmocnioną ochronę prawną funkcjonariuszy oraz korzystniejsze zasady naliczania ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.

 9. Aresztowany za kradzież dwóch samochodów

  Policjanci z Leszna i Jeleniej Góry zatrzymali sprawcę kradzieży dwóch samochodów. Do dynamicznego zatrzymania doszło na terenie Jeleniej Góry. Odzyskano jeden ze skradzionych pojazdów warty 65 tysięcy złotych. 45-latek z powiatu górowskiego został już aresztowany na okres trzech miesięcy.

 10. Przekroczyła prędkość wioząc ponad pół kilograma narkotyków

  Kierująca bmw przekroczyła prędkość o ponad 30km/h. Zatrzymali ją do kontroli policjanci leszczyńskiej drogówki. Podczas sprawdzeń znaleźli w pojeździe kobiety ponad pół kilograma narkotyków. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o wystąpienie do sądu o tymczasowe aresztowanie 25-latki z Leszna. Grozi jej do 10 lat więzienia.