Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważne linki

 1. BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE - WYBRANE ZMIANY W PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO OD 1.06.2021 R.

  1 czerwca 2021 r. wchodzi w życie ustawa z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. poz. 463), która wprowadza przepisy zwiększające bezpieczeństwo pieszych na drogach, ujednolica dopuszczalną prędkość na obszarze zabudowanym, a także obliguje kierujących pojazdami do zachowania minimalnego odstępu między pojazdami na autostradach i drogach ekspresowych.

 2. BEZPIECZNE ZAKUPY ŚWIĄTECZNE

  W tym roku przygotowania do świąt jak również same święta mają nieco innych charakter. To niestety za sprawą panującej na świecie pandemii koronawirusa SARS-COV-2 i obostrzeń z nią związanych. W otwartych od 28 listopada galeriach handlowych zauważalny jest coraz większy ruch, jednak liczba osób robiących w danej chwili zakupy jest ograniczona i zależna od powierzchni danego lokalu. Pamiętajmy, że w celu ograniczenia kontaktów z innymi ludźmi, zakupy możemy również zamówić przez Internet.

 3. ZOSTAŃ JEDNYM Z NAS - PRACA W POLICJI

  Marzysz o ciekawej pracy? Lubisz pomagać innym? Nie boisz się podejmować nowych wyzwań? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający, ale dający też wiele satysfakcji. Jeśli chcesz zostać jednym z nas - złóż dokumenty w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie. Mamy 7 wolnych wakatów i czekamy na Ciebie!

 4. Aplikacja "Moja Komenda" - kontakt z Policją i dzielnicowymi na wyciągnięcie ręki.

Najczęściej czytane

 1. Leszczyńskie obchody Święta Policji

  Blisko 60 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie otrzymało wyróżnienia, odznaczenia oraz awansowało na wyższe stopnie policyjne podczas tegorocznych obchodów Święta Policji.

 2. Policja prosi o pomoc w identyfikacji zwłok mężczyzny

  Leszczyńscy policjanci prowadzą czynności identyfikacyjne związane ze sprawą znalezienia zwłok mężczyzny w dniu 16 stycznia br. na terenie jednej z posesji w miejscowości Kłoda w gminie Rydzyna. Przy zwłokach nie znaleziono żadnych dokumentów, a podjęte do tej pory działania nie doprowadziły do ustalenia tożsamości denata.

 3. Policjanci zapraszają na sierpniową akcję znakowania rowerów

  WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower to nazwa nowej aplikacji umożliwiającej mieszkańcom Wielkopolski oznakowanie swojego roweru. Poniżej prezentujemy harmonogram znakowania rowerów na miesiąc sierpień br. Zadzwoń do dzielnicowych, umów się i oznakuj swój jednoślad!

 4. Leszczyńscy policjanci zapraszają na akcję znakowania rowerów WIBEROO

  WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower to nazwa nowej aplikacji umożliwiającej mieszkańcom Wielkopolski oznakowanie swojego roweru. W Lesznie najbliższa akcja znakowania jednośladów przewidziana jest na najbliższy piątek, 2 lipca br. w godz. 15.00 – 18.00 w I Rewirze Dzielnicowych.

 5. Z dzielnicową nie tylko o bezpieczeństwie nad wodą

  Przedszkolaki w wieku 5-lat spotkały się z dzielnicową st. sierż. Agatą Skibą w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Wspólnie rozmawiali o bezpieczeństwie w czasie wakacji, a także o zawodzie policjanta.

 6. 19-latek zatrzymany za oszustwo na ponad 11 tysięcy złotych

 7. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 8. Policjanci na spotkaniu rewitalizacyjnym

  Policjanci wzięli udział w warsztatach dotyczących kierunków rewitalizacji miasta Leszna. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli o funkcjonowaniu Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz omówili stan bezpieczeństwa na Starym Mieście.

 9. BĄDŹMY BEZPIECZNI W WAKACJE!

  Rok szkolny wielkimi krokami zbliża się do końca. Przed nami wakacje i czas wolny dla nas i naszych dzieci. To wyjątkowy moment, w którym możemy zrobić sobie przerwę, zatrzymać się na chwilę, odpocząć od tego trudnego czasu, który nam towarzyszył. Aby w pełni wykorzystać uroki odpoczynku musimy pamiętać o bezpieczeństwie własnym i naszych bliskich.

 10. Policjanci znakują rowery

  Trwa policyjna akcja znakowania rowerów WIBEROO – Wielkopolski Bezpieczny Rower. Usługa cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców naszego regionu.