Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji

Najczęściej czytane

 1. Policjanci podziękowali kapelanowi za 15 lat posługi

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie podczas uroczystej Mszy Świętej podziękowali księdzu kapelanowi Maciejowi Grześ za posługę duszpasterską. Kapelan przez 15 lat współpracował z leszczyńskim policjantami - zawsze życzliwy, chętny do pomocy i uśmiechnięty.

 2. Jechał motocyklem bez uprawnień z prędkością ponad 180km/h - video

  Z prędkością ponad 180km/h pędził kierowca motocykla na trasie Rydzyna – Leszno. Jego wyczyn zarejestrowała policyjna kamera vidorejestratora. 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Policjanci ukarali sprawcę wykroczeń wysokim mandatem.

 3. Leszczyńscy dzielnicowi w akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad ... wodą”

  Dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie prowadzą spotkania w ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad ... wodą”. Edukują dzieci i młodzież z zakresu bezpiecznego wypoczynku nad wodą, ale też przedstawiają założenia programu lokalnym ratownikom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 4. Pijany wjechał w zaparkowane samochody

  Policjanci z Leszna zatrzymali kierującego samochodem dostawczym, który mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie wjechał w trzy zaparkowane pojazdy. Dodatkowo 22-letni obywatel Ukrainy podczas policyjnej kontroli odmówił funkcjonariuszom podania swoich danych personalnych oraz nie posiadał dokumentów wymaganych do kierowania pojazdami. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 5. Aresztowani za dokonanie rozboju na młodym pracowniku salonu gier

  Dwóch młodych mężczyzn trafiło na trzy miesiące do aresztu po tym jak dokonali rozboju na pracowniku salonu gier w Boszkowie. Siłą wepchnęli go do socjalnej przyczepy kempingowej, zamknęli, a następnie skradli pieniądze z utargu oraz przedmioty z wyposażenia salonu. Zostali zatrzymani przez policjantów bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa. Grozi im do 12 lat więzienia.

 6. Odpowiedzą za kradzież z tira ponad 50 telewizorów - video

  Policjanci z Leszna ustalili sprawców włamania do naczepy ciągnika siodłowego i kradzieży 56 telewizorów wartych ponad 60 tysięcy złotych. Kilkumiesięczne gromadzenie przez funkcjonariuszy materiału dowodowego doprowadziło do ogłoszenia zarzutów czterem mieszkańcom Gorzowa Wielkopolskiego w wieku od 18 do 36 lat. Grozi im do 10 lat więzienia.

 7. Policjanci rozpoczęli zabezpieczenie sezonu letniego

  Wraz z rozpoczęciem wakacji leszczyńscy policjanci rozpoczęli zabezpieczenie sezonu letniego. Dbałość o bezpieczeństwo osób zamieszkujących i wypoczywających w Lesznie i powiecie leszczyńskim, a także podróżujących drogami regionu to priorytet lokalnych funkcjonariuszy na najbliższy czas.

 8. Policjanci zatrzymali 9 osób z narkotykami

  W miniony weekend, w rejonie Boszkowa policjanci zatrzymali 9 osób, które posiadały przy sobie narkotyki. To mieszkańcy województw wielkopolskiego, dolnośląskiego i podkarpackiego w wieku od 21 do 37 lat. Grozi im do 3 lat więzienia.

 9. Policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa

  Policjanci zapobiegli popełnieniu samobójstwa przez młodego mieszkańca powiatu rawickiego. Policjanci siłą ściągnęli 20-latka siedzącego na barierce znajdującej się na wiadukcie w Lesznie. Mężczyzna był w złym stanie psychicznym. Trafił pod opiekę lekarzy.

 10. Policjanci ćwiczyli na stadionie

  Ponad 90 policjantów z dziewięciu jednostek z Wielkopolski wzięło udział w szkoleniu praktycznym na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie. Funkcjonariusze Nieetatowych Pododdziałów Policji doskonalili swoje umiejętności w zakresie reagowania na naruszenia ładu i porządku, szczególnie podczas trwania imprez masowych.