Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji

Najczęściej czytane

 1. Bezpieczeństwo rowerzystów - ważne informacje nie tylko dla kierowców jednośladów

  Poprawa warunków atmosferycznych spowodowała, że na drogach naszego regionu można zobaczyć zwiększoną ilość rowerzystów. Policjanci apelują do kierowców jednośladów oraz czterech kółek o ostrożność, przestrzeganie przepisów oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Poniżej prezentujemy kilka ważnych informacji, których stosowanie zwiększa bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 2. Jechał motocyklem bez uprawnień z prędkością ponad 180km/h - video

  Z prędkością ponad 180km/h pędził kierowca motocykla na trasie Rydzyna – Leszno. Jego wyczyn zarejestrowała policyjna kamera vidorejestratora. 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Policjanci ukarali sprawcę wykroczeń wysokim mandatem.

 3. O współpracy Policji z mediami – spotkanie z młodzieżą

  Dzisiejsza lekcja warsztatów dziennikarskich uczniów z liceum o profilu medialno – artystycznym odbyła się w Komedzie Miejskiej Policji w Lesznie. Goście spotkali się z oficerem prasowym asp. szt. Moniką Żymełką.

 4. „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie” wspólna akcja policjantów i motocyklistów

  Policjanci z leszczyńskiego wydziału ruchu drogowego spotkali się z motocyklistami z klubu Legion Bikers Leszno we wspólnej akcji „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”. Podczas policyjnych kontroli kierowców samochodów, motocykliści zachęcali ich do częstszego spoglądania w boczne lusterka mając na względzie bezpieczeństwo kierujących jednośladami.

 5. I miejsce policjanta w V memoriale strzeleckim im. Ludwika Kostery

  Reprezentacja leszczyńskiej Policji wzięła udział w V memoriale strzeleckim im. Ludwika Kostery. Obok Policji, drużynowo oraz indywidualnie, rywalizowali przedstawiciele wojska, straży pożarnej, miejskiej, żołnierze rezerwy oraz związków strzeleckich. W klasyfikacji indywidualnej I miejsce zajął technik kryminalistyki z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie mł. asp. Damian Gołembski.

 6. Samoobsługowy alkomat w leszczyńskiej komendzie

  W leszczyńskiej komendzie można samodzielnie, całodobowo, nieodpłatnie zbadać swój stan trzeźwości. Bezpośrednio przy wejściu do budynku komendy pojawił się samoobsługowy alkomat. Urządzenie zostało zakupione przez Urząd Miasta Leszna ze środków pochodzących z opłat uiszczanych przy wydawaniu zezwoleń na handel alkoholem.

 7. Nowoczesny miernik prędkości w leszczyńskiej Policji

  Policjanci z leszczyńskiej drogówki otrzymali nowoczesne narzędzie pracy – laserowy miernik prędkości z możliwością rejestrowania obrazu. Zakup sfinansowano ze środków Komendy Głównej Policji i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 8. Policjanci jurorami na Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

  Policjanci z leszczyńskiej drogówki po raz kolejny pełnili rolę jurorów podczas Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, dedykowanego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego regionu. Funkcjonariusze sprawowali nadzór nad jedną z konkurencji – przejazdem rowerem przez miasteczko ruchu drogowego. Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak ufundował puchary dla najlepiej pokonujących tę konkurencję.

 9. Dzieci i młodzież w akcji „Jestem kibicem przez duże K”

  Wraz z rozpoczęciem sezonu żużlowego w regionie leszczyńskim, ruszyła kolejna edycja akcji profilaktycznej „Jestem kibicem przez duże K”. Około 250 dzieci i młodzieży z szkół Leszna i powiatu leszczyńskiego, gostyńskiego i śremskiego propagowało wzorowe zachowania kibicowskie.

 10. POSZUKUJEMY ŚWIADKÓW WYPADKU DROGOWEGO

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie prowadzą postępowanie w sprawie zdarzenia drogowego z dnia 15 marca 2018r. do którego doszło około godz. 19:40 na drodze krajowej nr 12 pomiędzy miejscowościami Długie Stare - Długie Nowe gmina Święciechowa, gdzie kierujący pojazdem m-ki Renault Megane, najechał na mężczyznę znajdującego się na drodze.