Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Asy Bezpieczeństwa
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

Najczęściej czytane

 1. Debata o bezpieczeństwie w czasie sezonu letniego

  Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w debacie zorganizowanej w Boszkowie przez leszczyńską Policję. Spotkanie zorganizowano pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Tematem przewodnim debaty było bezpieczeństwo na terenie gminy Włoszakowice podczas sezonu letniego.

 2. Dzień Dziecka z Policją

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie uczestniczyli w Miejskim Dniu Dziecka. Obchody święta odbyły się jak co roku na leszczyńskiej Skateplazie. Prezentacja policyjnego sprzętu, psa służbowego oraz stoisko z kolorowankami o tematyce policyjnej przyciągała całe rzesze maluchów.

 3. Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI

  Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę to znaczy, że i Ty możesz zostać Policjantem. Ciekawa praca czeka na Ciebie.

 4. Policjanci zlikwidowali samochodową dziuplę

  Leszczyńscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową mieszczącą się na terenie gospodarstwa rolnego w powiecie kościańskim. W pomieszczeniach gospodarczych ujawnili elementy kilkunastu pociętych samochodów skradzionych na terenie Niemiec. Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn mających związek z tym przestępczym procederem. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy. Grozi im do 5 lat więzienia.

 5. Policyjni wodniacy gotowi do sezonu

  Za kilkanaście dni rozpoczęcie sezonu letniego. Leszczyńscy policjanci zwodowali swoje łodzie motorowe na Jeziorze Łoniewskim, Dominickim, Breńskim i Białym. Przez najbliższe trzy miesiące policjanci na motorówkach będą dbali o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

 6. Kolejne litry krwi trafią do potrzebujących

  Już po raz 21. w Komedzie Miejskiej Policji w Lesznie odbyła się akcja honorowego oddawania krwi. Na zaproszenie Zarządu Klubu HDK PCK i kierownictwa leszczyńskiej jednostki przybyło blisko 50 osób, które łącznie oddały ponad 20 litrów krwi.

 7. Ponad 100 uczestników na trasie policyjnej rowerówki

  Ponad 100 osób uczestniczyło w rowerówce dla policjantów i pracowników Komendy Miejskiej Policji w Lesznie oraz ich rodzin. Była ona wspaniałą okazją do integracji, ale także do wspólnej zabawy rodzin z dziećmi. Na mecie trasy czekało mnóstwo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

 8. Dzielnicowi oznakowali rowery dzieciom pierwszokomunijnym

  Dzielnicowi z Leszna oznakowali około 40 rowerów dzieciom pierwszokomunijnym. Specjalna „edycja” znakowania w ramach programu „Leszczyński Rower – Bezpieczny Rower” odbyła się pod kościołem w Zaborowie. Jednoślady pochodziły z prezentów otrzymanych tydzień wcześniej podczas I Komunii Świętej.

 9. st. asp. Marcin Szymaszczyk na podium „Najlepszego policjanta Ruchu Drogowego 2017”

  Już po raz trzydziesty policjanci z Wielkopolski rywalizowali - tym razem w Swarzędzu, o tytuł „Policjanta Ruchu Drogowego Roku 2017”. Funkcjonariusze którzy zwyciężyli w wielkopolskich eliminacjach - najlepsi w testach wiedzy, strzelaniu, kierowaniu ruchem, jeździe na motocyklu i samochodem, będą reprezentować województwo podczas krajowego finału w Legionowie. Wśród nich znalazł się st. asp. Marcin Szymaszczyk z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, zaraz za mł. asp. Hubertem Stelmaszykiem z Kościana.

 10. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę z poporcjowanymi narkotykami

  Dzielnicowi z Leszna zatrzymali młodego mężczyznę, który posiadał przy sobie ponad 60 woreczków marihuany. Do zatrzymania 22-letniego mieszkańca Leszna doszło w jednym z parków w centrum miasta. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór oraz zakaz opuszczania kraju. Grozi mu do 3 lat więzienia.