Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji

Najczęściej czytane

 1. Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń! - video

  Leszczyńscy policjanci pracują nad sprawą rozboju dokonanego na 84-letniej mieszkance Leszna. Funkcjonariusze pozyskali nagranie z monitoringu, na którym jest widoczny prawdopodobnie sprawca przestępstwa. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mogłyby posiadać informacje przyczyniające się do ustalenia tożsamości mężczyzny.

 2. Jechał motocyklem bez uprawnień z prędkością ponad 180km/h - video

  Z prędkością ponad 180km/h pędził kierowca motocykla na trasie Rydzyna – Leszno. Jego wyczyn zarejestrowała policyjna kamera vidorejestratora. 27-latek nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem. Policjanci ukarali sprawcę wykroczeń wysokim mandatem.

 3. Uroczysta msza w Górce Duchownej – ks. Piotr Bartkowiak kapelanem leszczyńskiej Policji

  Ksiądz Piotr Bartkowiak, proboszcz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenie w Górce Duchownej został nowym kapelanem leszczyńskiej Policji. Uroczyste powierzenie obowiązków kapelana nastąpiło podczas Mszy Świętej z udziałem żołnierzy i policjantów Garnizonu Leszczyńskiego w Górce Duchownej.

 4. Zaginiony Sławomir Dudek

  Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie prowadzi czynności w sprawie zaginięcia 48 - letniego Sławomira Dudka. Jak wynika z zawiadomienia brata, ostatni kontakt z zaginionym miał w marcu br.

 5. Nieodpowiedzialna jazda motocyklem w centrum Leszna pozbawiła go prawa jazdy - video

  Uciekających przechodniów na oznakowanym przejściu dla pieszych przed szarżującym motocyklem, poruszającym się w centrum Leszna z prędkością 116km/h zarejestrowała kamera policyjnego videorejestratora. To tylko część wykroczeń popełnionych w trakcie kilku minut przez 24-latka z Leszna. Policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali młodemu kierowcy prawo jazdy, a niebawem na jego konto wpłynie 29 punktów karnych.

 6. Przechowywał w garażu 90 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów

  Prawie 90 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Leszna. Znajdowały się w garażu 20-letniego mieszkańca gminy Święciechowa. Gdyby mężczyźnie udało się je wprowadzić do obrotu, to uszczupliłoby to majątek Skarbu Państwa na kwotę blisko 100 tysięcy złotych. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia i wysokie kary pieniężne.

 7. Przed nami ostatni weekend wakacji – zadbajmy, by był bezpieczny!

  Przed nami ostatni weekend wakacji. A ten nieodzownie wiąże się z zwiększonym ruchem na drogach. Zadbajmy wspólnie, aby każdy z letniego wypoczynku bezpiecznie wrócił do swojego domu.

 8. Pracowity weekend leszczyńskich policjantów

  Ponad 260 policjantów zaangażowanych było w zapewnienie bezpieczeństwa na terenie Leszna i powiatu leszczyńskiego podczas minionego weekendu. W trakcie trzech dni w regionie odbyło się 10 wydarzeń rozrywkowych i sportowych, w których uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy osób.

 9. Leszczyńscy policjanci aktywni obywatelsko

  Leszczyńscy policjanci wzięli udział w festynie organizacji pozarządowych o nazwie Aktywne Obywatelskie Leszno. Ponad 200 podmiotów prezentowało swoją działalność na rzecz mieszkańców Leszna. Uczestniczący w wydarzeniu mogli między innymi porozmawiać z policjantami o służbie w formacji, obejrzeć pokaz tresury psa służbowego, zobaczyć na czym polega praca technika kryminalistyki, a najmłodsi przytulić się do maskotki wielkopolskiej Policji – Pyrka.

 10. III Mistrzostwa MTB Policjantów Województwa Wielkopolskiego

  III Mistrzostwa Wielkopolskiej Policji w Kolarstwie Górskim MTB zorganizowało w dniu 19.08.2018r. Policyjne Stowarzyszenie Sportowe "Pozytywnie Zakręceni". Wyścig odbył się w Przybyszewie k/Leszna pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Maraton rozgrywany był w ramach Leszczyńskiej Ligi Rowerowej.