Komenda Miejska Policji w Lesznie

Ważne linki

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Aplikacja Moja Komenda
Leszczyński Rower
Dzielnicowy bliżej nas
Kontrola autokarów
Głuchoniemi
Zostań jednym z nas - PRACA W POLICJI
Stop agresji
Ochrona prawna funkcjonariuszy Policji

Najczęściej czytane

 1. W WYPADKU ZGINĄŁ NASZ KOLEGA. CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI!

  Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci naszego Kolegi, sierż. szt. Dawida Rzeteckiego. Policjant zginął tragicznie w wypadku drogowym. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia.

 2. Skorzystaj z darmowego sprawdzenia pojazdu!

  Kierowco! Już w najbliższą sobotę (19.10.br.) możesz wykonać bezpłatną kontrolę i korektę oświetlenia w swoim pojeździe, przeglądu zawieszenia samochodowego oraz stanu ogumienia. O zwiększeniu bezpieczeństwa na drogach w okresie jesienno - zimowym oraz w czasie wyjazdów związanych z Dniem Wszystkich Świętych pomyślał dzielnicowy ze Święciechowy asp. Andrzej Mądrzak wraz z diagnostami z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów „MO&JA” w Strzyżewicach.

 3. Aresztowany za posiadanie 3,5 kilograma narkotyków

  Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-letni mieszkaniec Leszna, który w swoim domu posiadał ponad 3,5 kilograma zabronionych środków odurzających. Mężczyzna suszył rośliny w łazience na suszarce do ubrań. Policjanci sprawdzą, czy podejrzany zajmował się handlem narkotykami. Póki co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 4. Policjanci odzyskali skradzioną przyczepkę samochodową z towarem

  Kryminalni z Leszna ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za kradzież samochodowej przyczepki wraz z drewnianą boazerią. Zatrzymano także pasera, który bezpośrednio po kradzieży ukrył skradziony pojazd. Policjanci odzyskali skradzione mienie, które już zostało zwrócone pokrzywdzonemu. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

 5. „TWOJE ŚWIATŁA – NASZE BEZPIECZEŃSTWO” – KAMPANIA NA RZECZ DOBRYCH ŚWIATEŁ

  Dziś w siedzibie Instytutu Transportu Samochodowego w Warszawie odbył się briefing inaugurujący kampanię „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.

 6. Rozpoznajesz tego mężczyznę? Zadzwoń! - video

  Leszczyńscy policjanci poszukują mężczyzny, którego zarejestrowała kamera monitoringu. Mężczyzna podejrzewany jest o uszkodzenie ciała młodej osoby. Wszyscy, którzy rozpoznają osobę z nagrania proszeni są o kontakt z Policją.

 7. Pierwsze strzały na nowej policyjnej strzelnicy

  Właśnie rozpoczęły się pierwsze policyjne wyszkolenia strzeleckie na nowo wybudowanej strzelnicy w Lesznie. Funkcjonariusze doskonalą swoje umiejętności z zakresu strzelania i posługiwania się bronią.

 8. Kierowcy sprawdzili swoje auta przed zimą – inicjatywa dzielnicowego i diagnostów

  Ponad 40 kierowców samochodów osobowych skorzystało z bezpłatnej możliwości wykonania kontroli stanu technicznego pojazdu. Diagności sprawdzali między innymi sprawność amortyzatorów, hamulców, luzy w zawieszeniu oraz ustawienie świateł. Wszystko dzięki inicjatywie dzielnicowego ze Święciechowy asp. Andrzeja Mądrzaka i diagnostów z Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów „MO&JA” w Strzyżewicach.

 9. ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI

  Komendant Główny Policji, w imieniu własnym oraz kierownictwa polskiej Policji składa życzenia zdrowych, spokojnych i pogodnych Świąt Wielkanocnych przepełnionych wiarą, nadzieją oraz miłością.

 10. BEZPIECZNY DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH I DZIEŃ ZADUSZNY 2019

  Rozpoczął się czas przygotowań do Dnia Wszystkich Świętych, kiedy znacznie częściej odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to również okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie stać się ofiarą przestępców. W tym roku Dzień Wszystkich Świętych przypada w piątek, co niewątpliwie pozwoli na rozłożenie wizyt na kilka dni, a w tym właśnie czasie częściej niż zwykle dochodzi do kradzieży na cmentarzach, w środkach komunikacji publicznej oraz włamań do domów i mieszkań. Pomimo, że w okolicach nekropolii porządku pilnować będzie więcej policjantów oraz pracowników innych służb, to w czasie pobytu na cmentarzu oraz w jego otoczeniu zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo osobiste.