Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja informacyjna kampanii - Wielkopolanie świadomi zjawiska przemocy w rodzinie

Data publikacji 15.12.2016

W Galerii Leszno odbył się pierwszy event dotyczący kampanii społecznej „Wielkopolanie świadomi zjawiska przemocy w rodzinie”. Głównym założeniem kampanii jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem przemocy w rodzinie oraz jej przeciwdziałania. W najbliższych dniach podobne akcje informacyjne odbędą się w Koninie, Pile, Kaliszu i Poznaniu.

              1 września br. Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu wspólnie z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu rozpoczął realizację projektu - „Kampania Społeczna-Wielkopolanie świadomi zjawiska przemocy w rodzinie”.
 
               Projekt wpisuje się w zapisy Krajowego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014 – 2020 i realizowany jest w ramach Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w tworzeniu systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie” - edycja 2016 w ramach Priorytetu i Rozwoju działań profilaktycznych mających na celu podniesienie świadomości społecznej na temat zjawiska przemocy w rodzinie.
 
               Głównymi założeniami kampanii jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem przemocy w rodzinie, edukacja w zakresie interwencji i przeciwdziałania przemocy oraz zmiana postaw obywatelskich w tym zakresie.
 
              W tym właśnie celu w ramach kampanii przeprowadzonych zostanie 5 eventów społecznych – akcji informacyjnych w pięciu miastach województwa wielkopolskiego: Lesznie, Koninie, Pile, Kaliszu i Poznaniu.
 
             Pierwszy event odbył się 14 grudnia br. w Galerii Leszno. Mieszkańcy regionu mieli możliwość wsłuchania się w 10 historii opowiedzianych przez słuchawkę budki telefonicznej przez osoby dotknięte przemocą domową. Te historie mają pobudzić słuchacza do refleksji oraz odpowiedzenia sobie na pytania: czy któryś z tych przypadków jest mi znany, czy to historia Twojego sąsiada, siostry, matki, a może Twoja?
 
             Reaguj na przemoc! Twój telefon może ocalić czyjeś życie!
 

Powrót na górę strony