Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zapraszają do punktów informacyjnych w sprawie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 23.02.2017

Dzielnicowi z powiatu leszczyńskiego zapraszają mieszkańców swoich gmin na spotkania przybliżające zakres funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, sposób poruszania oraz korzystania z narzędzia.

     "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" na terenie Wielkopolski funkcjonuje od 20 września 2016 roku. Od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem społeczeństwa. Do końca stycznia br. na mapie odnotowano blisko 500 punktów „zagrożonych”, poddanych do weryfikacji Policji. Wszystkie zostały precyzyjnie sprawdzone przez mundurowych i w stosowny sposób odznaczone na mapie.

         Z myślą o osobach, które mają utrudniony dostęp do internetu lub nie wiedzą w jaki sposób korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa leszczyńska Policja zorganizowała punkty konsultacyjne na terenie powiatu leszczyńskiego.

         Dzielnicowi z poszczególnych gmin w wyznaczonych terminach, w miejscach łatwo dostępnych dla obywateli będą służyć pomocą mieszkańcom w zakresie poruszania się po Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

           Mieszkańcy gmin, podczas spotkania z policjantami mogą dowiedzieć w jaki sposób funkcjonuje mapa, czemu służy, co można w z niej wyczytać, jak się się nią posługiwać oraz w jaki sposób nanosić własne zagrożenia.


Harmonogram konsultacji:

27 luty br. w godz. 12.00 – 14.00 Urząd Miasta i Gminy w Osiecznej

27 luty br. w godz. 11.00 – 13.00 Urząd Gminy w Lipnie

27 luty br. w godz. 10.00 – 13.00 Urząd Gminy we Włoszakowicach

28 luty br. w godz. 10.00 - 12.00 Urząd Gminy w Święciechowie

28 luty br. w godz. 14.00 – 16.00 Samorządowe Przedszkole w Wijewie

W marcu odbędą się spotkania w Rydzynie i Lesznie.