Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Sygnalizator” po raz kolejny na leszczyńskich drogach

Data publikacji 16.03.2017

Policjanci Wydziału Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie po raz kolejny przeprowadzili na leszczyńskich skrzyżowaniach akcję „Sygnalizator”. Ma ona na celu ograniczenie ilości nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego niestosujących się do sygnalizacji świetlnej.

            15 marca br. policjanci z leszczyńskiej drogówki już po raz kolejny przeprowadzili działania o nazwie "Sygnalizator". Uwaga policjantów skupiona była na osobach, nie stosujących się do sygnalizacji świetlnych. Celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa poprzez ograniczenie nieprawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego niestosujących się do sygnalizacji świetlnej. Działania przeprowadzono na drogach krajowych w obrębie miasta Leszna.

           Tylko w trakcie kilku godzin policjanci ujawnili 12 wykroczeń związanych z niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej. Cztery osoby zostały ukarane przez funkcjonariuszy za niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

               Będąc użytkownikiem dróg, pieszym, czy zmotoryzowanym nie zawsze zdajemy sobie sprawę jak poważny błąd popełniamy nie stosując się do sygnałów świetlnych. Sprowadzamy wówczas zagrożenie dla zdrowia i życia zarówno swojego, najbliższych, z którymi podróżujemy oraz postronnych osób.

 

Monika Żymełka