Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z dziećmi o zawodzie policjanta, bezpieczeństwie i pomocy przedmedycznej

Data publikacji 17.03.2017

Dzieci z Gostynia i Włoszakowic w ostatnich dniach odwiedziły policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Maluchy miały okazję spotkać się z przewodnikiem psa służbowego, poznać elementy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu Policji.

           W minionych dniach Komendę Miejską Policji w Lesznie odwiedziły maluchy z Przedszkola Nr 4 w Gostyniu oraz uczniowie klas II z Szkoły Podstawowej we Włoszakowicach. Celem tych wizyt było zapoznanie dzieci ze specyfiką zawodu policjanta, wyposażeniem służbowym Policji oraz przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze i w domu.

                W zainteresowaniu grupy dzieci z Gostynia było w szczególności spotkanie się z przewodnikiem psa służbowego wraz z jego czworonożnym partnerem, w ramach realizowanego projektu edukacyjnego „Mój przyjaciel pies”.

          Podczas spotkań goście mieli okazję obejrzeć ciekawy pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu sierż. Mateusza Ciszaka - wykwalifikowanego ratownika medycznego.

                 Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniach z policjantami: mogły osobiście przeprowadzić masaż serca przy wykorzystaniu fantoma, odgrywały rolę osoby poszkodowanej w wypadku oraz mogły pobawić się z psami służbowymi.

 

Monika Żymełka