Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na trasie II Półmaratonu Leszczyńskiego Duda - Cars

Data publikacji 20.03.2017

Leszczyńscy policjanci zabezpieczali trasę II Półmaratonu Leszczyńskiego Duda - Cars biegnącą ulicami miasta. Ponad 40 policjantów czuwało na bezpiecznym przebiegiem imprezy, w której udział wzięło blisko 800 osób. Wśród uczestników nie zabrakło także reprezentantów Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

             19 marca br. w Lesznie odbył się II Półmaraton Leszczyński Duda - Cars. Jego ponad 20km trasa przebiegała głównymi ulicami Leszna.

         Na linii startu usytuowanej na leszczyńskim Rynku stanęło blisko 800 biegaczy z całej Polski. Nad ich bezpieczeństwem na całej trasie czuwało ponad 140 osób, policjantów, żołnierzy, strażników miejskich oraz wolontariuszy.

            Leszczyńscy policjanci zapewniali bezpieczeństwo i porządek na trasie biegu. Mundurowi zabezpieczali newralgiczne skrzyżowania w Lesznie dbając o płynność ruchu i o to, aby nie doszło do zdarzeń drogowych.

            Wśród uczestników znaleźli się także reprezentanci Komendy Miejskiej Policji w Lesznie asp. sztab. Paweł Banaszak oraz sierż. sztab. Marcin Maciejewski, którzy uśmiechnięci, przy sprzyjającej pogodzie dotarli do linii mety.

 

Monika Żymełka