PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie akcji - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI - podsumowanie akcji

Data publikacji 27.03.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie podsumowali szósty dzień działań „Prędkość – Zero tolerancji”. Mundurowi nałożyli 28 mandaty karne na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. W trakcie kilkudniowej akcji za tego typu wykroczenie ukarano 180 kierowców.

          24 marca to szósty - ostatni dzień akcji przeprowadzanej na drogach całej Wielkopolski o nazwie „Prędkość – Zero Tolerancji”. Policjanci oprócz przeprowadzania kontroli prędkości zwracali uwagę na inne naruszenia przepisów prawa takie jak kierowanie w stanie nietrzeźwości, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz sprawdzają stan techniczny pojazdów.

          Leszczyńscy policjanci na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego skontrolowali ostatniego dnia zapowiedzianej akcji, ponad 70 pojazdów. Nałożyli 28 mandatów karnych na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Funkcjonariusze zatrzymali pięć dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowością w stanie technicznym pojazdów.

           Podczas pierwszej edycji działań „Prędkość – Zero Tolerancji”, trwających sześć dni, w godzinach największego natężenia ruchu pojazdów, policjanci skontrolowali blisko 350 pojazdów. Aż 180 kierowców zostało ukaranych mandatami karnymi za przekroczenie dozwolonej prędkości, jeden z nich stracił prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Mundurowi zatrzymali 22 dowody rejestracyjne w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów.