Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze z Lublina w rękach leszczyńskich policjantów

Data publikacji 28.03.2017

Leszczyńscy policjanci zatrzymali na terenie Lublina dwie osoby mające związek z kradzieżami z włamaniem do mieszkań. Mężczyźni włamali się do mieszkań w Lesznie i Rawiczu, skąd skradli mienie wartości blisko 25 tysięcy złotych. Zatrzymanymi są mieszkańcy Lublina w wieku 25 i 31 lat. Prokuratura Rejonowa w Lesznie na wniosek Policji zastosowała wobec obojga podejrzanych policyjne dozory. Grozi im do 10 lat więzienia.

             Na początku lutego br. leszczyńska Policja otrzymała informację o dwóch włamaniach do mieszkań na sąsiadujących ze sobą osiedlach w Lesznie. Sprawcy wyłamali wkładki zamków w drzwiach wejściowych do mieszkań, a następnie z ich wnętrza skradli pieniądze oraz złotą biżuterię. Policjanci ustalili, że tego samego dnia do podobnego przestępstwa doszło na terenie Rawicza. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła blisko 25 tysięcy złotych.

            Na podstawie przeprowadzonej pracy operacyjnej policjanci z Leszna wytypowali tożsamość sprawców włamań. Ich przypuszczenia potwierdziły się w dalszej współpracy z policjantami z Rawicza oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

             25 marca br. leszczyńscy policjanci wspólnie z policjantami z Lublina zatrzymali w stolicy województwa lubelskiego dwie osoby mające związek z włamaniami na terenie Leszna i Rawicza. To 25 i 31-letni mieszkańcy Lublina. Śledczy ogłosili im zarzuty kradzieży z włamaniami. Podejrzani byli w przeszłości notowani za podobne przestępstwa.

              26 marca br. Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała na wniosek Policji środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów oraz zakazu opuszczania kraju. Obojgu grozi do 10 lat więzienia.

 

Monika Żymełka