Nieuczciwy kurier w rękach policjantów - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy kurier w rękach policjantów

Data publikacji 30.03.2017

Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali kuriera, oszukującego swego pracodawcę. Mężczyzna dostarczał odbiorcom przesyłki za pobraniem, jednak oprócz pieniędzy zabierał od nich opakowania paczek, które zwracał w swojej firmie, jako przesyłki niedostarczone. Nieuczciwym kurierem okazał się 28-letni mieszkaniec Leszna. Grozi mu do 8 lat więzienia.

        Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lesznie ustalili i zatrzymali nieuczciwego dostawcę paczek. Mężczyzna był pracownikiem firmy transportowej świadczącej usługi dla firmy kurierskiej. Podczas dostarczania paczek odbiorcom za pobraniem, kurier przyjmował od nich pieniądze, jednak dodatkowo żądał w jego obecności sprawdzenia zawartości przesyłki. Kiedy zawartość paczki okazywała się zgodna z zamówieniem, wtedy dostawca zabierał opakowanie od przesyłki, zamykał je i zwracał w firmie kurierskiej, jako przesyłkę nieodebraną.

        Policjanci ustalili, że nieuczciwy kurier postąpił w podobny sposób, aż siedmiokrotnie, a działo się to na przełomie lutego i marca br. Łącznie wyłudził ponad 3 tysiące złotych.

        28 marca br. mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w swoim domu. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Leszna. Usłyszał zarzuty oszustw, za które grozi mu do 8 lat więzienia.

Monika Żymełka