Ponadpowiatowe działania na leszczyńskich drogach - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ponadpowiatowe działania na leszczyńskich drogach

Data publikacji 07.04.2017

Policjanci z Leszna, Gostynia i Kościana przeprowadzili po raz kolejny ponadpowiatowe działania na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego. W trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym policjanci respektowali przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

          6 kwietnia br. od wczesnych godzin rannych policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego w Lesznie, Kościanie i Gostyniu zintegrowali się dla przeprowadzenia wspólnych działań na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego. Celem akcji było zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez respektowanie obowiązujących przepisów.

            Policjanci w trakcie jednego dnia skontrolowali blisko 80 pojazdów, ich kierowcom sprawdzono stan trzeźwości. Jedna osoba zdecydowała się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Nadto policjanci nałożyli 69 mandatów karnych na sprawców wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 49 na przekraczających dozwoloną prędkość.
 

            Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości, także w powiatach ościennych, w których udział wezmą między innymi leszczyńscy policjanci.