Dzielnicowi zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców

Data publikacji 13.04.2017

Leszczyńscy dzielnicowi zatrzymali trzech kierujących w stanie nietrzeźwości. Pijani mężczyźni poruszali się samochodami osobowymi po drogach powiatu leszczyńskiego. Niechlubny rekordzista miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszystkim grozi do 2 lat więzienia.

                 12 kwietnia br., w zaledwie cztery godziny, dzielnicowi z Święciechowy i Włoszakowic zatrzymali na swoim terenie trzech mężczyzn, którzy kierowali samochodami w stanie nietrzeźwości. Pijani mężczyźni poruszali się w ciągu dnia drogami powiatu leszczyńskiego.

                Kierowcami, którzy natrafili na policyjne kontrole są mieszkańcy powiatu leszczyńskiego i kościańskiego w wieku od 28 do 55 lat. Najmłodszy z mężczyzn okazał się niechlubnym rekordzistą, gdyż podczas jazdy na terenie gminy Święciechowa miał ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

                Wszyscy kierujący stracili prawo jazdy. Teraz grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej 3 letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, świadczenie pieniężne w kwocie co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. O ostatecznej karze zadecyduje sąd.

               Policja apeluje, szczególnie w przedświąteczny czas, o trzeźwą i rozważną jazdę, z zachowaniem zasady ograniczonego zaufania. Aby przeżycia tegorocznych świąt należały do miłych wspomnień.

 

Monika Żymełka