Bezpiecznie w Święta Wielkanocne - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpiecznie w Święta Wielkanocne

Data publikacji 18.04.2017

Wielkanocny długi weekend w regionie leszczyńskim można uznać za bezpieczny. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwało 60 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

          Już od piątku, 14 kwietnia br. rozpoczął się długi świąteczny weekend wielkanocny. W związku z tym wiele zadań dla policjantów czuwających nad szeroko rozumianym bezpieczeństwem na terenie podległym Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie. Jednym z najważniejszych zadań było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu drogowego poruszającym się po leszczyńskich drogach.

          60 policjantów czuwało nad bezpiecznym podróżowaniem podczas świątecznych dni. Mundurowi, między innymi, kontrolowali prędkość z jaką poruszają się pojazdy, sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierowców, a także stosowanie się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewożenia dzieci. W akcję zaangażowani byli także funkcjonariusze Straży Miejskiej w Lesznie.

         W trakcie czterech dni na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego odnotowano 12 kolizji oraz jeden wypadek drogowy, w którym jedna osoba została ranna. Policjanci podczas przeprowadzanych kontroli zatrzymali jednego kierującego w stanie nietrzeźwości. W Wielką Sobotę w miejscowości Kąty, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 44-letniego mieszkańca Leszna, który poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 111km/h, gdzie dopuszczalna prędkość to 50km/h. Na 3 miesiące stracił prawo jazdy.

 

Monika Żymełka