Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Leszczyńscy policjanci w akcji „Łapki na kierownicę”

Data publikacji 19.06.2017

Trwa ogólnopolska kampania „Łapki na kierownicę”, uświadamiająca kierowcom jak tragiczne w skutkach może być nieodpowiedzialne korzystanie podczas jazdy samochodem z telefonu komórkowego. Udział w akcji biorą również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

         W dniach od 14 do 25 czerwca br. na terenie całej Polski trwa akcja „Łapki na kierownicę”. Współorganizatorami kampanii jest Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz firma Neptis S.A., będąca operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik. Akcja ma na celu przestrzec kierowców przed nierozważnym korzystaniem z telefonu komórkowego. Rozmowa przez telefon komórkowy w czasie jazdy znacznie obniża koncentrację, spowalnia reakcję, a tym samym utrudnia bezpieczne poruszanie się po drodze.

         W akcję zaangażowali się również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Mundurowi podczas kontroli ruchu drogowego rozdają ulotki edukacyjne promujące kampanię. Jednocześnie zwracają uwagę na łamanie przepisu zabraniającego, korzystania podczas jazdy z telefonu komórkowego wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

         Akcja na leszczyńskich drogach spotkała się z aprobatą i uznaniem wśród kierowców.

 

Monika Żymełka