Podsumowanie weekendowej akcji „Prędkość” - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Podsumowanie weekendowej akcji „Prędkość”

Data publikacji 17.07.2017

Leszczyńscy policjanci podsumowali weekendową akcję „Prędkość”. W związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości na leszczyńskich drogach, funkcjonariusze ukarali mandatami karnymi 146 kierowców, a czterech straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50km/h.

                To właśnie nadmierna prędkość pojazdów jest główną przyczyną najtragiczniejszych wypadków na drogach. Jak wskazują analizy bezpieczeństwa w okresie wakacyjnym do zwiększonej ilości wypadków dochodzi w weekendy. Wychodząc naprzeciw zdiagnozowanym zagrożeniom Policja przeprowadziła działania „Prędkość” ukierunkowane na zminimalizowanie wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

              W miniony weekend (14-16.07.) 35 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie wzięło udział w ogólnopolskiej akcji. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz pojazdu wyposażonego w videorejestrator sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy po drogach naszego regionu.

               Pomimo zapowiedzianej akcji, policjanci ukarali146 kierowców niestosujących się do znaków ograniczenia prędkości. 4 kierowców straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy z powodu przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50km/h. Rekordzistą okazał się 18-letni kierowca motocykla Suzuki, który 14 lipca br. przed godz. 18 w Boszkowie Letnisku poruszał się z prędkością 105km/h (wcześniej omyłkowo podano wartość 115km/h), gdzie na terenie całej miejscowości dopuszczalną prędkością jest 40km/h. Dodatkowo policjanci zatrzymali jedną osobę, wobec której wydano decyzję o cofnięciu uprawnień za wielokrotne naruszenia przepisów ruchu drogowego, co stanowi przestępstwo i zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

               W minionych trzech dniach, na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego nie odnotowano wypadków drogowych związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

 

Monika Żymełka