Aktualności

Dzieci wypoczywające w mieście odwiedzają mundurowych

Data publikacji 19.07.2017

Leszczyńscy policjanci w czasie wakacji goszczą dzieci, które są uczestnikami półkolonii zorganizowanych na terenie Leszna i powiatu leszczyńskiego. Podczas spotkań najmłodsi dowiadują się jak bezpiecznie spędzić letni czas na drodze, w domu i nad wodą, ale także poznają tajniki zawodu policjanta.

          W czasie wakacji mury leszczyńskiej jednostki Policji odwiedza wiele grup dzieci spędzających czas w mieście na zorganizowanych półkoloniach. 18 lipca br. policjanci ugościli dzieci spędzające letni czas w ramach "Wakacji z MOKiem".

        Policjanci przygotowali dla najmłodszych szereg atrakcji. W pierwszej kolejności rozmawiano z nimi w jaki sposób bezpiecznie spędzić wakacje na drodze, w domu oraz nad wodą. Uwrażliwiono dzieci na czyhające na nich zagrożenia zarówno w wymienionych miejscach, ale także w sieci, ze strony przypadkowo poznanych osób.

         Następnie wykwalifikowany policyjny ratownik medyczny przekazał gościom zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Przewodnik psa służbowego zapoznał dzieci z swym czworonożnym partnerem „Aresem”, który od razu zdobył sympatię dzieci.

         Uczestnicy spotkania mogli z bliska zapoznać się z policyjnym sprzętem i wyposażeniem każdego funkcjonariusza. Dzieci zasiadły za kierownicą radiowozu, mogły wziąć do ręki policyjna pałkę, kajdanki oraz tarczę.

            Na zakończenie każde dziecko otrzymało na pamiątkę własny odcisk linii papilarnych oraz element odblaskowy, który jest niezbędny podczas poruszania się poza terenem zabudowanym po zmroku.

Monika Żymełka