Policjanci uczestniczyli w Bike Adventure MTB 2017 - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Policjanci uczestniczyli w Bike Adventure MTB 2017

Data publikacji 21.07.2017

Leszczyńscy policjanci wzięli udział w jednej z najtrudniejszych imprez kolarskich MTB w Polsce – Bike Adventure MTB 2017 w Szklarskiej Porębie. Tegoroczne zawody miały charakter ekstremalny ze względu na trudne warunki pogodowe.

           W dniach 1-4.07.2017r. reprezentanci Policyjnego Stowarzyszenia Sportowego "Pozytywnie Zakręceni" wzięli udział w zawodach kolarskich MTB w Polsce rozgrywanych w ramach Bike Week w Szklarskiej Porębie - BIKE ADVENTURE 2017. Czteroetapowy wyścig poprowadzony przez szczyty Gór Izerskich w Karkonoszach jest nie lada wyzwaniem. Nasi zawodnicy mieli do pokonania ok 250 km i 8000 m przewyższeń.

            Tym razem wystartowali asp. sztab. Piotr Janus z KMP Leszno st. asp. Krzysztof Hojzler z KMP Leszno, nadkom. Arkadiusz Milewski z Wydziału Dochodzeniowo Śledczego KWP w Poznaniu, asp. sztab. w stanie spoczynku Dariusz Walczak z KMP Leszno i sierż. Joanna Jarząb z KPP w Górze. Wśród 15 drużyn zgłoszonych do zawodów nasi "pozytywnie zakręceni" kolarze zajęli 8 miejsce. Mając na względzie, że tegoroczna edycja z uwagi na warunki pogodowe miała ekstremalny charakter wynik należy uznać za duży sukces.

             W klasyfikacji indywidualnej ogromnym osiągnięciem popisał się Darek Walczak, który w swej kategorii wiekowej uplasował się na 5 miejscu. Pozostali zajęli miejsca: Joanna Jarząb wśród kobiet K-3 miejsce 10, Arkadiusz Milewski M -3 miejsce 40, Piotr Janus M-4 - miejsce 20, a Krzysztof Hojzler startujący na dystansie PRO w kat. M3 - miejsce 48. Gratulujemy!