Areszt dla sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Areszt dla sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 25.07.2017

Policjanci zatrzymali sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym. To 21 i 39-letni mieszkańcy Leszna. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł 53-letni mężczyzna. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej Prokuratury aresztował sprawców na okres 3 miesięcy.

           Do zdarzenia doszło wieczorem 20 lipca br. w bloku mieszkalnym w centrum Leszna. W jednym z mieszkań znaleziono zwłoki 53-letniego mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny, jednak nie wykluczył, że do jego śmierci mogły przyczynić się osoby trzecie.

        Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci, którzy pod nadzorem Prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczyli kilkadziesiąt śladów kryminalistycznych oraz ustalili i przesłuchali świadków zdarzenia. Funkcjonariusze szybko ustalili, że w mieszaniu przed odnalezieniem zwłok odbywało się "zakrapiane alkoholem" spotkanie kilku osób. W jego trakcie pomiędzy uczestnikami doszło do nieporozumienia.

            Podjęto decyzję o zatrzymaniu wszystkich uczestników imprezy. Zbierany na bieżąco materiał dowodowy oraz jego weryfikacja pozwoliły na przedstawienie zarzutu pobicia ze skutkiem śmiertelnym dwóm mężczyznom uczestniczącym w spotkaniu. To 21 i 39-letni mieszkańcy Leszna.

            22 lipca br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej Prokuratury zastosował wobec obojga podejrzanych najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

 

Monika Żymełka