Aktualności

"Prędkość - Zero Tolerancji" - podumowanie dwóch dni działań

Data publikacji 28.07.2017

Trwa policyjna akcja "Prędkość – Zero Tolerancji". Policjanci podsumowali dwa dni działań prowadzonych na drogach regionu leszczyńskiego.

                  W dniach od 26 do 28 lipca br. na drogach całej Wielkopolski, w tym regionu leszczyńskiego policjanci prowadzą działania o nazwie "Prędkość – Zero Tolerancji". Akcja ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, a przede wszystkim zapobieżenie najtragiczniejszym wypadkom.

                  W tych dniach uwaga policjantów w szczególności jest skupiona na jeździe z prawidłową prędkością. W godzinach największego natężenia w ruchu drogowym, policjanci kontrolują prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Oprócz tego zwracają uwagę na naruszenie innych przepisów związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym takich jak korzystanie z pasów bezpieczeństwa, stosowanie się do sygnalizacji świetlnej itp.

               W trakcie dwóch dni, podczas kilkugodzinnych działań policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie skontrolowali ponad ponad 50 pojazdów, nałożyli 27 mandatów na kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Trzech kierowców straciło prawa jazdy, z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50km/h. Policjanci zatrzymali 9 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów.