Aktualności

Podsumowanie trzydniowej akcji „PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI”

Data publikacji 31.07.2017

W dniach od 26 do 28 lipca br. na drogach całej Wielkopolski policjanci prowadzili działania o nazwie "Prędkość – Zero Tolerancji". Akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach, a także świadomości kierowców co do zasad bezpiecznego poruszania się.

               Pomimo licznie organizowanych działań kontrolno - prewencyjnych, a także wzmożonych kontroli na drogach podczas codziennych służb, nadmierna prędkość pojazdów jest główną przyczyną najtragiczniejszych wypadków na drogach. W dniach od 26 do 28 lipca br. na drogach całej Wielkopolski, w tym regionu leszczyńskiego policjanci prowadzili działania o nazwie "Prędkość – Zero Tolerancji".

             Akcja była zapowiedziana, a mimo to policjanci ukarali 110 kierowców niestosujących się do znaków ograniczenia prędkości. 3 kierowców straciło prawo jazdy na okres 3 miesięcy z powodu przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50km/h.  Dodatkowo policjanci  zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych w związku z nieprawidłowościami w stanie technicznym pojazdów.

              Policyjne statystyki nie pozostawiają złudzeń.  Jedną z głównych przyczyn wypadków jest nadmierna prędkość. W trosce o bezpieczeństwo po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.