Osiem osób zatrzymanych za posiadanie narkotyków - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Osiem osób zatrzymanych za posiadanie narkotyków

Data publikacji 11.08.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie w ostatnich dniach zatrzymali osiem osób posiadających narkotyki wbrew przepisom Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zatrzymani to młodzi mężczyźni w wieku od 17 do 26 lat. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Leszczyńscy policjanci podczas codziennych służb przeprowadzają liczne kontrole pod kątem posiadania substancji zabronionych.

Tylko w ostatnich kilku dniach funkcjonariusze zatrzymali osiem osób posiadających przy sobie susz roślinny w postaci marihuany w ilości kilkunatsu gramów łącznie. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 17 do 26 lat.

Dwóch z nich, 17 i 18-letni mieszkańcy powiatu złotoryjskiego, zostało zatrzymanych podczas wypoczynku nad jednym z leszczyńskich jezior. Uwagę funkcjonariuszy przykuło nagłe, nerwowe zachowanie osób oraz zmiana kierunku marszu na ich widok. Policjanci przy jednym z nich znaleźli niewielkie ilości marihuany. Podczas dalszych czynności z ich udziałem okazało się, że po przeszukaniu pokoju hotelowego, ukrywali w nim zapasy suszu roślinnego.

"Amatorzy" zakazanych substancji trafili do policyjnego aresztu. Śledczy ogłosili im zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.