Podsumowanie długiego świątecznego weekendu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Podsumowanie długiego świątecznego weekendu

Data publikacji 16.08.2017

Podczas długiego sierpniowego świątecznego weekendu policjanci odnotowali na leszczyńskich drogach jeden wypadek i 24 kolizje drogowe. Priorytetowym zadaniem policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie było zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom dróg i zminimalizowanie ilości wypadków.

            Wydłużone weekendy to czas zwiększonego ruchu na drogach związanego z wyjazdami wypoczynkowymi. W tym czasie zwiększa się ilość policjantów na drogach, których zadaniem jest dbałość o bezpieczeństwo oraz zapobieżenie najtragiczniejszym wypadkom drogowym.

             Leszczyńscy policjanci w tym czasie zwracali uwagę na popełnianie najmniejszych wykroczeń drogowych, a wszystko w trosce o bezpieczeństwo podróżnych. Szczególną uwagę mundurowi zwracali na przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierujących, ich stan trzeźwości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewożenia dzieci.

                W trakcie pięciu dni policjanci odnotowali jeden wypadek drogowy oraz 24 kolizje. Jedna osoba zdecydował się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

                Nadal trwają wakacje, dlatego policjanci apelują o ostrożną jazdę, zdjęcie nogi z gazu oraz przewidywanie zachowań innych uczestników ruchu drogowego.

 

Monika Żymełka