Aktualności

Policyjna akcja "Prędkość" - wyniki z pierwszych dwóch dni

Data publikacji 25.08.2017

Na leszczyńskich drogach trwają policyjne działania „Prędkość”. Celem policjantów jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez wyeliminowanie kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Nadmierna prędkość jest główna przyczyną najtragiczniejszych wypadków na drogach.

           W dniach 23 do 25 sierpnia br. na drogach całej Wielkopolski trwa policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci w godzinach największego natężenia ruchu sprawdzają z jaką prędkością poruszają się kierowcy.

           Funkcjonariusze z Leszna podczas pierwszych dwóch dni działań, w zaledwie kilka godzin, skontrolowali blisko 80 pojazdów. Prawie 70 kierujących samochodami osobowymi, ciężarowymi i busami naruszyło przepisy w ruchu drogowym, za co zostali ukarani mandatami karnymi. 56 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość, z czego 13 w obrębie przejść dla pieszych stwarzając dodatkowe zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

            W pierwszym dniu działań kierowca ciężarowego renault w Kąkolewie podczas policyjnej kontroli stracił prawo jazdy na 3 miesiące. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 102 km/h.

          Kierowcy! Przed nami czas zwiększonego natężenia w ruchu związanego z powrotami z wakacji. Nie spieszmy się, noga z gazu! Dopilnujmy wspólnie, aby każdy z nas bezpiecznie powrócił do domu, pracy i szkoły.

 

Monika Żymełka