Podsumowanie trzydniowych działań "Prędkość" - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Podsumowanie trzydniowych działań "Prędkość"

Data publikacji 28.08.2017

Leszczyńscy policjanci podsumowali trzydniową akcję „Prędkość”. Podczas działań mundurowi zwracali uwagę na nawet najmniejsze przekraczanie dozwolonej prędkości przez kierowców. Nadmierna prędkość jest główna przyczyną najtragiczniejszych wypadków na drogach.

               W dniach 23 do 25 sierpnia br. na drogach całej Wielkopolski odbyła się policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci w godzinach największego natężenia ruchu sprawdzali z jaką prędkością poruszają się kierowcy.

                 Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie podczas trzydniowych działań skontrolowali blisko 150 pojazdów, z których 90 kierowców samochodów osobowych, ciężarowych oraz busów przekroczyło dozwoloną prędkość, w tym 16 w obrębie przejść dla pieszych stwarzając dodatkowe zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania odbywały się w zaledwie kilka godzin największego natężenia ruchu.

              W pierwszym dniu działań (23.08.) kierowca ciężarowego renault w Kąkolewie podczas policyjnej kontroli stracił prawo jazdy na 3 miesiące. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 102 km/h.

                    Kierowcy! Przed nami czas zwiększonego natężenia w ruchu związanego z powrotami z wakacji. Nie spieszmy się, noga z gazu! Dopilnujmy wspólnie, aby każdy z nas bezpiecznie powrócił do domu, pracy i szkoły.

 

Monika Żymełka