Aktualności

Z promilami, bez prawa jazdy, pod zakaz do punktu skupu złomu

Data publikacji 12.09.2017

Dzielnicowi z Rydzyny zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, mającego ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz zawrócił autem w miejscu niedozwolonym. Grozi mu do 2 lat więzienia.

           11 września br. tuż przed godz. 9.00 policjanci z Zespołu Dzielnicowych w Rydzynie wyjeżdżając z miejscowości Kłoda na drogę krajową K-5 w kierunku Wrocławia zauważyli jadący za radiowozem samochód marki opel, który na ich widok zdecydowanie zwolnił jazdę, chcąc zachować dystans.

             Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Dzielnicowy dał z samochodu sygnał tarczą do zatrzymania pojazdu. Kierowca opla na ten widok przyspieszył oraz wjechał w drogę, gdzie widnieje znak zakazu zawracania. Policjanci natychmiast pojechali za nim, wtedy kierowca zatrzymał auto na poboczu.

         Podczas kontroli okazało się, że kierowcą opla jest 44-letni mieszkaniec gminy Rydzyna. Mężczyzna był kompletnie pijany. Miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie. Jechał ze znajomym do punktu skupu złomu. Dodatkowo 44-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, które stracił w przeszłości za jazdę w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za popełnienie wykroczeń tj. niepodporządkowanie się do nakazu drogowego oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu do 2 lat więzienia.

 

Monika Żymełka