Kradł biżuterię w miejscu pracy - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Kradł biżuterię w miejscu pracy

Data publikacji 18.09.2017

Dzielnicowi z Leszna ustalili i zatrzymali mężczyznę, który kradł w miejscu pracy. 23-latek z powiatu rawickiego będąc sprzedawcą w sklepie z markową biżuterią, skradł wyroby ze złota warte blisko 25 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali większość skradzionego towaru. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

             14 września br. policjanci z II Rewiru Dzielnicowych w Lesznie ustalili, że w jednym ze sklepów z markową biżuterią na terenie Leszna miały miejsce kradzieże biżuterii wartej blisko 25 tysięcy złotych. Z ustaleń wynikało, że ze sklepu zginęło 9 sztuk wartościowej biżuterii wykonanej ze złota. Niektóre wyroby posiadały szlachetne kamienie, co znacznie zwiększało ich wartość.

            Dzielnicowi zebrali dowody pozwalające na zatrzymanie pracownika sklepu, który miał związek z tymi kradzieżami. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec powiatu rawickiego. Jak ustalono, mężczyzna, będąc zatrudniony w charakterze sprzedawcy, od lipca do września skradł 9 sztuk wyrobów ze złota w postaci pierścionków, sygnetów męskich oraz łańcuszków. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła blisko 25 tysięcy złotych.

            Ponadto policjanci ustalili, że 23-latek zastawił skradzione przedmioty w lombardach na terenie Leszna. Mundurowi natychmiast przeprowadzili kontrole tych punktów, które doprowadziły do odzyskania znacznej części skradzionej biżuterii. Jej wartość wyniosła ponad 20 tysięcy złotych i niebawem zostanie zwrócona właścicielce sklepu.

Śledczy ogłosili zatrzymanemu 7 zarzutów kradzieży, za które grozi mu do 5 lat więzienia.

 

Monika Żymełka