Policjanci na V Leszczyńskim Dniu Przedszkolaka - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Policjanci na V Leszczyńskim Dniu Przedszkolaka

Data publikacji 22.09.2017

Policjanci z Leszna uczestniczyli w V Leszczyńskim Dniu Przedszkolaka. Tegoroczna impreza odbyła się pod hasłem „Wędrówki przedszkolaka po kontynentach świata”. Udział w niej wzięło ponad tysiąc maluchów z 21 leszczyńskich przedszkoli.

            20 września na leszczyńskim Rynku po raz piąty odbył się Leszczyński Dzień Przedszkolaka. Impreza została zorganizowana w ramach dni Aktywnego Obywatelskiego Leszna pod hasłem „Wędrówki przedszkolaka po kontynentach świata”. Jej organizatorem były Przedszkola Miejskie nr 7,10,13,15,20, Miejski Ośrodek Kultury oraz placówki współpracujące tj. I Liceum Ogólnokształcące w Lesznie, Zespół Szkół Ekonomicznych w Lesznie, Straż Miejska, fundacja CAT oraz Policja.

                  Impreza dedykowana była dla dzieci z 21 przedszkoli w Lesznie. Stoiska z różnych kontynentów świata odwiedziło ponad tysiąc przedszkolaków.

               Oprócz krajoznawczej wycieczki najmłodsi mogli zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz porozmawiać o bezpieczeństwie z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie.

                Funkcjonariusze prezentowali policyjny sprzęt i radiowóz oraz rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w szczególności w ruchu drogowym. Każdy przedszkolak otrzymał od mundurowych element odblaskowy. Jednak najbardziej oblegana i ściskana przez maluchy była policyjna maskotka Pyrek.

 

Monika Żymełka