Nielegalny tytoń zabezpieczony - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Nielegalny tytoń zabezpieczony

Data publikacji 28.09.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali mężczyznę, który w swoim mieszkaniu przechowywał blisko 43 kilogramy krajanki tytoniowej oraz 120 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy wynosi prawie 32 tysiące złotych.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na terenie jednej z posesji w gminie Święciechowa przechowywany ma być nielegalny tytoń.

26 września br. potwierdzili swoje przypuszczenia. Podczas przeszukania mieszkania mundurowi znaleźli i zabezpieczyli blisko 43 kg krajanki tytoniowej oraz 120 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W związku ze sprawą zatrzymany został 56-letni najemca mieszkania, który swoim zachowaniem doprowadził do uszczuplenia na szkodę Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę blisko 32 tysiący złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania i przechowywania nielegalnego tytoniu. Grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.