Karambol na trasie Leszno - Osieczna - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Karambol na trasie Leszno - Osieczna

Data publikacji 03.10.2017

Leszczyńscy policjanci pracowali na miejscu zderzenia się sześciu samochodów w miejscowości Trzebania w gminie Osieczna. Przez kilka godzin droga wojewódzka nr 432 była zablokowana. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

                 Dzisiaj (3.10.) ok. godz. 9.30 dyżurny leszczyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Trzebania w gminie Osieczna.

               Na drodze wojewódzkiej 432 zderzyło się sześć samochodów. Z wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący Mercedesem Sprinterem, 21-letni mieszkaniec gminy Rydzyna, jadąc od strony Leszna w kierunku Osiecznej najechał na tył Opla Astry, który zatrzymał się za stojącymi na ruchu wahadłowym pojazdami. Następnie powstał tzw. efekt domina, Astra uderzyła w tył Renault Clio, a dalej Fiata Bravo i Seata Alhambra.

             W wyniku zderzenia Mercedesa z Oplem, Sprinter zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się niemal czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku Fordem Focusem, spychając go do rowu.

              Na miejscu karambolu pracowali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. Przez kilka godzin droga była zablokowana, zastosowano objazdy. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

                Policjanci zadecydowali o zatrzymaniu prawa jazdy 21-letniemu kierowcy mercedesa. Sprawa trafi do sądu.

 

Monika Żymełka