Zamiast telefonu, kostka mydła - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Zamiast telefonu, kostka mydła

Data publikacji 19.10.2017

Leszczyńscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o oszustwo. 21-latek z Leszna nadał przesyłkę, w której winien znajdować się markowy telefon komórkowy warty prawie 2 tysiące złotych, a tymczasem odbiorca znalazł w niej … mydło. Grozi mu do 8 lat więzienia.

        Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na początku października do mieszkańca Wrocławia dotarła paczka z zamówieniem złożonym na jednym z internetowych portali aukcyjnych. Jak ustalono mężczyzna zamawiał markowy telefon komórkowy warty blisko 2 tysiące złotych, jednak po rozpakowaniu paczki okazało się, że wewnątrz znajdowała się kostka mydła.

         Policjanci ustalili, że oferta sprzedaży pochodziła z regionu leszczyńskiego i szybko wpadli na trop oszusta. 16 października br. funkcjonariusze zatrzymali 21-letniego mieszkańca Leszna, który zamieścił na portalu ogłoszenie o sprzedaży telefonu w rzeczywistości go nie posiadając oraz który w zamian wysłał klientowi mydło Dodatkowo mężczyzna pobrał od klienta 17 złotych na poczet kosztów przesyłki.

           21-latek odpowie za oszustwo, za co grozi do 8 lat więzienia.

 

Monika Żymełka