Aktualności

Policjanci – sportowcy w akcji „Nie boję się, pomagam!”

Data publikacji 02.11.2017

Policjanci z Leszna, będący członkami Policyjnego Stowarzyszenia Sportowego „Pozytywnie Zakręceni” odwiedzają maluchy z leszczyńskich przedszkoli. Funkcjonariusze edukują przedszkolaków przede wszystkim w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

              W minionych tygodniach policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, będący członkami Policyjnego Stowarzyszenia Sportowego „Pozytywnie Zakręceni” odwiedzają 6-latków z leszczyńskich przedszkoli. Spotkania przebiegają pod hasłem „Nie boję się, pomagam!”. Mają one na celu edukowanie najmłodszych w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Policjanci przypominają telefoniczne numery alarmowe oraz jak w prawidłowy sposób wezwać służby ratownicze, a także jak zachować się względem poszkodowanego, aby przedłużyć jego życie do czasu przyjazdu załogi pogotowia.

                 Oprócz tego dzieci dowiadują się od policjantów jak postępować w sytuacji napotkania agresywnego psa. Dużym zainteresowaniem cieszy się pogadanka na temat zawodu wykonywanego przez gości oraz prezentacji sprzętu policyjnego. Przedszkolacy mają możliwość samodzielnego zabezpieczania śladów daktyloskopijnych.

                  Akcja policjantów – sportowców cieszy się dużym zainteresowaniem, dzieci są bardzo otwarte na przekazywane informacje i z zaangażowaniem realizują scenki zaaranżowane przez mundurowych.

 

Monika Żymełka