Bezpiecznie na drogach w świąteczny weekend - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Bezpiecznie na drogach w świąteczny weekend

Data publikacji 03.11.2017

Leszczyńscy policjanci podsumowali efekty działań ZNICZ 2017. To akcja ukierunkowana na zwiększenie bezpieczeństwa w trakcie przedłużonego weekendu połączonego z Świętem Zmarłych. Priorytetem policjantów jest zapobieżenie występowaniu zdarzeń na drogach.

               Tegoroczny weekend świąteczny połączony z Świętem Zmarłych i powiązana z nim policyjna akcja ZNICZ 2017 trwała od 27 października do 2 listopada.

               W tym czasie w działania na drogach Leszna i powiatu leszczyńskiego zaangażowanych było blisko 200 policjantów, których prace wspomagali funkcjonariusze Straży Miejskiej i Żandarmerii Wojskowej. Głównym celem wszystkich mundurowych było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Aura pogodowa nie była zbyt sprzyjająca, ruch na drogach wzmożony, stąd ogromne skupienie funkcjonariuszy na ograniczeniu zdarzeń drogowych.

            W trakcie siedmiu dni policjanci odnotowali w naszym regionie trzy wypadki drogowe, w których ranne zostały trzy osoby i 26 kolizji. Satysfakcjonujące jest to, że zaledwie dwie osoby zdecydowały się wsiąść za kierownicę pojazdu po wypiciu alkoholu.

 

Monika Żymełka