Agresja w zamian za odmowę sprzedaży alkoholu - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Agresja w zamian za odmowę sprzedaży alkoholu

Data publikacji 29.12.2017

Leszczyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który uszkodził na stacji benzynowej okienko podawcze, drzwi i szybę. Przyczyną agresywnego zachowania nietrzeźwego klienta była odmowa sprzedaży alkoholu. Wartość wstępnie wycenionych strat wyniosła około 6 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 5 lat więzienia.

               27 grudnia br. w godzinach wieczornych leszczyńska Policja została powiadomiona o awanturującym się nietrzeźwym kliencie na terenie jednej ze stacji benzynowych w gminie Rydzyna. Po przyjeździe Policji na miejsce okazało się, że pijany mężczyzna chciał zakupić alkohol. Klient był dość pobudzony, więc pracownica stacji odmówiła sprzedaży procentowego napoju. Na to stwierdzenie mężczyzna stał się agresywny i uderzając rękoma w okienko podawcze i drzwi dokonał ich uszkodzenia oraz wybił szybę wystawową.

              Policjanci zatrzymali mężczyznę i przewieźli do policyjnego aresztu. Okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Rydzyna. Miał ponad 2.5 promila alkoholu w organizmie.

            Pokrzywdzony wstępnie wycenił wartość poniesionych strat na kwotę około 6 tysięcy złotych. Złożył też wniosek o ściganie i ukaranie sprawcy przestępstwa. Podejrzanemu o uszkodzenie mienia grozi do 5 lat więzienia oraz niewykluczone, że będzie musiał naprawić wyrządzoną szkodę.

 

Monika Żymełka