Ukradł auto, aby zaimponować nowo poznanej sympatii - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Ukradł auto, aby zaimponować nowo poznanej sympatii

Data publikacji 10.01.2018

Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży samochodu. 39-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego skradł osobowego opla, aby zaimponować nowo poznanej kobiecie. Funkcjonariusze odzyskali skradziony samochód, który wrócił już do rąk właściciela. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

          3 stycznia br. leszczyńska Policja została powiadomiona o kradzieży samochodu marki Opel Meriva wartości kilkunastu tysięcy złotych. Pojazd skradziono poprzedniej nocy z parkingu jednej z leszczyńskich firm.

          Już po dwóch dniach funkcjonariusze natrafili na trop samochodu oraz sprawcy jego kradzieży. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, a auto znalezione w ustronnym miejscu na terenie posesji w powiecie kościańskim.

          Jak się okazało mężczyzna był zatrudniony w pobliżu miejsca parkowania opla. Jak wyjaśnił policjantom, przed kilkoma dniami poznał kobietę z powiatu kościańskiego. Postanowił skraść samochód , aby jej zaimponować posiadanym stanem majątkowym i aby ułatwić sobie dojazdy na randki.

           Dodatkowo okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, w związku z czym prosto z komendy trafił do zakładu karnego. Teraz 39-latkowi za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

 

Monika Żymełka