Z uczniami o bezpieczeństwie i zawodzie policjanta - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z uczniami o bezpieczeństwie i zawodzie policjanta

Data publikacji 15.01.2018

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie regularnie są odwiedzani przez dzieci z leszczyńskich szkół, a to w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Ostatnimi gośćmi byli trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Lesznie.

                Akcja informacyjno - edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Głównym celem projektu jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

                 Głównym narzędziem akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” jest kalendarz, w którym zaznaczone zostały daty m.in. określające poszczególne zagadnienia z obszaru bezpieczeństwa.

                Integralną częścią przedsięwzięcia jest strona internetowa projektu dedykowana nauczycielom, pedagogom oraz policjantom prowadzącym zajęcia profilaktyczne w placówkach oświatowych.

               12 stycznia br. w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie odbyło się spotkanie z uczniami klasy III ze Szkoły Podstawowej Nr 9. Dzieci przygotowały się do spotkania. Pomocą służyły im zapisane na kartkach pytania, które zadano funkcjonariuszom.
 

             Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jakie należy spełnić wymagania, aby zostać policjantem oraz czym zajmują się policjanci poszczególnych pionów. Długo rozmawiano o bezpieczeństwie na drodze, w domu i podwórku. Główne ostrzeżenia dotyczyły ostrożności w kontakcie z nieznajomymi osobami oraz z agresywnym psem. Jak zawsze największym zainteresowaniem cieszyło się obejrzenie wyposażenia policjanta do służby oraz radiowozu. Na koniec każdy gość otrzymał na pamiątkę swój odcisk linii papilarnych oraz element odblaskowy.

 

Monika Żymełka