O bezpiecznych feriach z przedszkolakami - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

O bezpiecznych feriach z przedszkolakami

Data publikacji 29.01.2018

Dzielnicowi, przewodnicy psów służbowych oraz profilaktyk społeczny z leszczyńskiej Policji odwiedzili maluchy z przedszkoli w Pawłowicach i Kąkolewie. Policjanci rozmawiali z przedszkolakami o bezpieczeństwie podczas zimowych ferii, na drodze, w domu praz o zachowaniu ostrożności w kontakcie z nieznajomymi i agresywnym zwierzakiem.

           W ostatnich dniach policjanci z leszczyńskiej jednostki pojechali z wizytą do przedszkoli w Pawłowicach i Kąkolewie. Lokalni dzielnicowi, przewodnicy psów służbowych oraz profilaktyk społeczny przypomnieli kilkulatkom podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz rozmawiali o zawodzie policjanta i jego wyposażeniu do służby.

           W szczególności mundurowi przypomnieli dzieciom, jak w prawidłowy sposób wezwać służby ratunkowe, w jaki sposób zachować ostrożność na drodze i w domu. Policjanci uświadomili przedszkolakom jakie zagrożenia może nieść spotkanie z przypadkowo poznaną osobą oraz z agresywnym zwierzakiem.

            Jednak jak zawsze największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia służbowego policjanta oraz pokaz umiejętności policyjnego psa służbowego.

             Wszelkie informacje dotyczące bezpieczeństwa przypominane były w kontekście zbliżających się ferii zimowych, w szczególności te dotyczące bezpiecznych zabaw na lodzie i śniegu.

 

Monika Żymełka