Aktualności

"Dopalacze niszczą życie" na autobusach komunikacji miejskiej

Data publikacji 01.02.2018

Z hasłem "Dopalacze niszczą życie" wyjechały dziś na drogi naszego regionu autobusy komunikacji miejskiej w Lesznie. To kolejna odsłona akcji profilaktycznej Policji skierowanej na walkę w dopalaczami.

           1 lutego br. zainaugurowano kolejną osłonę programu profilaktycznego "Dopalacze niszczą życie". Od dziś przez najbliższych kilka miesięcy, trzy autobusy komunikacji miejskiej będą promowały w regionie leszczyńskim grafikę z hasłem akcji. Autorem rysunku znajdujacego się na tylnich ścianach autokarów jest Aleksanda Lewendowska, która w roku szkolnym 2015/2016, jako uczennica Ginazjum Nr 1 w Koninie została laureatką konkursu antydopalaczowego.

Hasło promujące życie wolne od dopalaczy dotrze do niemal każdego miezkańca naszego regionu, przechodnia, kierowcy oraz pasażera autobusu.

        Partnerami akcji są Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Miejski Zakład Komunikacji w Lesznie oraz Fundacja Banku Zachodniego WBK.

         Przypomnijmy, że projekt "Doplacze niszcza życie" funkcjonuje na terenie Wielkopolski od września 2015 roku i skierowany jest do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także do rodziców i nauczycieli.

           Celem programu jest przekazanie wiedzy na temat konsekwencji prawnych, psychologicznych i zdrowotnych zażywania substancji zastępczych i środków odurzających oraz wskazania sposobów zapobiegania istniejącym zagrożeniom. Kreowane są wzorce życia wolnego od uzależnień, wskazywane alternatywy dla zażywania narkotyków i dopalaczy . Program zakłada aktywizowanie młodych ludzi w budowaniu mody na życie wolne od uzależnień.

 

Monika Żymełka