Terminale płatnicze w leszczyńskiej drogówce - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Terminale płatnicze w leszczyńskiej drogówce

Data publikacji 02.02.2018

Policjanci z leszczyńskiego Wydziału Ruchu Drogowego zostali wyposażeni w siedem terminali kart płatniczych. Obecnie sprawcy wykroczeń drogowych popełnionych w naszym regionie będą mogli w policyjnym radiowozie w sposób bezgotówkowy uregulować kwotę nałożonego mandatu.


                 Terminale płatnicze w policyjnym radiowozie to nowość w polskiej Policji. Jest to udogodnienie, które zostało zrealizowane zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa.

                  Policjanci leszczyńskiej drogówki otrzymali siedem urządzeń do bezgotówkowego regulowania należności za nałożone mandaty na drodze. W ostatnich dniach policjanci uczestniczyli w szkoleniach z obsługi urządzeń. Obecnie terminale trafiły do policyjnych radiowozów, gdzie każdy sprawca wykroczenia na którego zostanie nałożony mandat będzie miał możliwość niezwłocznego uregulowania należności przy użyciu własnej karty bankomatowej, bez ponoszenia dodatkowych kosztów przelewu. Na wydruku potwierdzającym uiszczenie opłaty znajduje się numer i kwota mandatu oraz identyfikator policjanta.

                 To nowoczesne rozwiązanie dostępne jest również dla osób, które popełniły wykroczenie na terenie naszego kraju, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polską walutę.
 

Monika Żymełka