Aktualności

Przewoził znaczne ilości narkotyków – trafił do aresztu

Data publikacji 19.02.2018

Ponad pół kilograma marihuany ujawnili policjanci w samochodzie 30-letniego mieszkańca gminy Osieczna. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek Prokuratora zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 10 lat więzienia.

          W Walentynki na terenie gminy Osieczna, leszczyńscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki suzuki. Podczas kontroli i sprawdzeń pojazdu mundurowi znaleźli pod fotelami kierowcy i pasażera środki odurzające w postaci marihuany oraz niewielką ilość kokainy. Po zważeniu okazało się, że ich łączna waga wynosiła ponad pół kilograma.

           Policjanci zatrzymali kierowcę, którym okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Osieczna. W domu zatrzymanego funkcjonariusze ujawnili jeszcze niewielką ilość narkotyków.

              Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.16 lutego br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek prokuratury zastosował wobec 30-latka najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Monika Żymełka