Nowe radiowozy w leszczyńskiej Policji - Aktualności - Komenda Miejska Policji w Lesznie

Aktualności

Nowe radiowozy w leszczyńskiej Policji

Data publikacji 19.02.2018

Komenda Miejska Policji w Lesznie otrzymała cztery nowe radiowozy. Pojazdy zakupione ze środków lokalnych samorządów i budżetu państwa będą służyły zwiększeniu bezpieczeństwa w naszym regionie.

          19 lutego br. w Komendzie Miejskiej Policji w Lesznie odbyło się uroczyste przekazanie nowo zakupionych radiowozów - jednego oznakowanego i trzech nieoznakowanych. Samochody zostały zakupione w systemie 50:50, w połowie ze środków finansowych Komendy Głównej Policji, a w połowie dzięki wsparciu i zaangażowaniu władz Urzędu Miasta w Lesznie, Starostwa Leszczyńskiego i Urzędu Miasta i Gminy w Osiecznej.

          Udział w spotkaniu wzięli: Komendant Miejski Policji w Lesznie insp. Krzysztof Nowak, Zastępca Komendanta Miejskiego w Lesznie nadkom. Sławomir Glapiak, Prezydent Miasta Leszna Łukasz Borowiak, Starosta Leszczyński Jarosław Wawrzyniak, Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna Stanisław Glapiak, Kapelan Leszczyńskiej Policji ks. Maciej Grześ oraz kierownictwo wydziału prewencji.

           Ksiądz kapelan już tradycyjnie poświęcił nowe policyjne radiowozy. Natomiast szef leszczyńskiej Policji podziękował samorządowcom za zrozumienie dla naszych potrzeb i finansowe wsparcie przy zakupie aut. Oznakowany radiowóz typu „SUV” trafi do Zespołu Dzielnicowych w Osiecznej, gdzie między innymi wspomoże walkę z kłusownictwem, natomiast trzy nieoznakowane auta będą użytkowane przez policjantów pionu kryminalnego.

 

Monika Żymełka