Aktualności

Nawoził i wentylował domową plantację marihuany – został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 01.03.2018

Na domową plantację marihuany natrafili policjanci z Leszna. Jej właściciel od kilkunastu tygodni w garażu domu jednorodzinnego hodował ponad 20 krzewów marihuany. 46-latek z Leszna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

27 lutego br. policjanci weszli do domu jednorodzinnego mieszczących się na jednym z osiedli w Lesznie. W garażu przynależącym do mieszkania policjanci znaleźli plantację marihuany. Pod elektrycznymi lampami w doniczkach rosły okazałe krzewy marihuany. Ich wysokość wynosiła od około 25 do 100cm. Całość plantacji była ogrzewana i wentylowana.

Po ujawnieniu nielegalnej plantacji, policjanci zatrzymali jej właściciela – 46-letniego mieszkańca Leszna. Mężczyzna usłyszał zarzut uprawy marihuany, której hodowla mogłaby dostarczyć znacznych ilości środków odurzających.

Oprócz roślin w doniczkach funkcjonariusze ujawnili nasiona oraz sprzęt ułatwiający i przyspieszający porost roślin w tym m.in. lampy, filtr do powietrza oraz nawozy. Podejrzanemu grozi do 8 lat więzienia.

 

Monika Żymełka