Aktualności

Zakopał w ziemi znaczne ilości narkotyków – trafił do aresztu

Data publikacji 04.04.2018

Na trzy miesiące trafił do aresztu mieszkaniec Leszna, który na terenie swojej działki ogrodowej zakopał w ziemi znaczne ilości narkotyków. 41-latek uprzednio był poddany kontroli drogowej przez dzielnicowych z Święciechowy, którzy znaleźli przy nim zabronione substancje. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

        30 marca br. w godzinach nocnych dzielnicowi z Święciechowy kontrolowali teren ogródków działkowych pod kątem ewentualnych włamań do altan. W pewnym momencie z działek wyjechał samochód marki citroen, który policjanci zatrzymali do kontroli. Podczas sprawdzeń m.in. stanu trzeźwości kierowcy, mężczyzna zachowywał się nerwowo. Policjanci podjęli decyzję o dokładnym sprawdzeniu posiadanych przez niego przedmiotów. Okazało się, że w breloczku do kluczy przechowywał dwa woreczki strunowe z zawartością amfetaminy. Oprócz tego mundurowi w aucie znaleźli wagę elektroniczną oraz zwitki z zawartością marihuany.

       Policjanci zatrzymali kierowcę citroena, którym okazał się 41-letni mieszkaniec Leszna.

          Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili teren działki ogrodowej należącej do 41-latka. Okazało się, że mężczyzna zakopał w ziemi znaczne ilości narkotyków: blisko 40 gramów marihuany, prawie 200 gramów amfetaminy oraz kilka tabletek ekstazy. Śledczy ogłosili zatrzymanemu zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków.

            Następnego dnia, tj. 31 marca br. Sąd Rejonowy w Lesznie na wniosek leszczyńskiej prokuratury aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Monika Żymełka