Policyjny mistrz Polski w maratonie jest z Leszna

Data publikacji 10.04.2018

Sierż. Łukasz Wróbel z Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie po raz szósty zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Polski Policjantów w maratonie – tym razem w XVI MARATONIE DĘBNO 2018. Na starcie stanęło ponad 2300 zawodników, w tym 120 policjantek, policjantów i pracowników Policji z całego kraju. Impreza objęta była patronatem Komendanta Głównego Policji.

8 kwietnia br. już po raz szesnasty reprezentanci Policji wspólnie z najlepszymi zawodnikami z Polski i świata uczestniczyli w maratonie w Dębnie w województwie zachodniopomorskim. Organizatorem XVI Mistrzostw Polski Policjantów w Maratonie była Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego.

Maraton Dębno jest najstarszą tego typu imprezą w Polsce, rozgrywany jest z przerwą od 1969 roku. Trasa maratonu rozpoczyna się w mieście Dębno i składa się z czterech pętli: dwie w mieście i dwie na trasie Dębno-Dargomyśl-Cychry-Dębno.

Trasa choć kultowa nie należy do łatwych, ponieważ są na niej spore przewyższenia, podbiegi, nawierzchnia z kostki brukowej, a także tereny odsłonięte od słońca i wiatru. Szczególnie słońce dało się we znaki uczestnikom tegorocznej edycji. Słupek rtęci sięgał powyżej 20 stopni co utrudniało rywalizację.

W tym roku do rywalizacji stanęło ponad 2300 uczestników z kraju i świata, w tym 120 policjantek, policjantów i pracowników Policji z całej Polski.

Na mecie policyjnych mistrzostw pojawił się jako pierwszy, podobnie jak w roku 2016 i 2017 Łukasz Wróbel z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Drugi na mecie był Rafał Jura z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, natomiast na miejscu trzecim uplasował się Jacek Michulec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Policjant z Leszna w klasyfikacji open zajął 11 miejsce, wbiegając na metę jako drugi z reprezentantów Polski.

W klasyfikacji kobiet pierwsza na metę dotarła Marta Witke- Orlikowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, druga zameldowała się Katarzyna Samler także z Poznania, a na trzecim stopniu podium stanęła Edyta Marciniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Łukasz Wróbel reprezentował też drużynę Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, która podczas mistrzostw Policji zajęła I miejsce.

Zwycięscy otrzymali pamiątkowe puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz okolicznościowe grawery od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.