Aktualności

O współpracy Policji z mediami – spotkanie z młodzieżą

Data publikacji 12.04.2018

Dzisiejsza lekcja warsztatów dziennikarskich uczniów z liceum o profilu medialno – artystycznym odbyła się w Komedzie Miejskiej Policji w Lesznie. Goście spotkali się z oficerem prasowym asp. szt. Moniką Żymełką.

            12 kwietnia br. do leszczyńskiej jednostki Policji przybyła grupa młodzieży ucząca się w Zespole Szkół Nr 4 w Lesznie. Uczniowie uczęszczają do II klasy liceum o profilu artystyczno - medialnym. W ramach dzisiejszych warsztatów medialnych spotkali się z Oficerem Prasowym Komendy Miejskiej Policji w Lesznie asp. szt. Moniką Żymełką.

               Podczas spotkania młodzież poznała specyfikę pracy oficera prasowego umundurowanej formacji. Monika Żymełka opowiedziała gościom jak na przestrzeni lat rozwijała się działalność medialno – prasowa w Policji. Uczniowie dowiedzieli się między innymi jakie są obowiązki oficera prasowego, jak wygląda jego współpraca z mediami, w jaki sposób policjant na tym stanowisku doskonali swoje umiejętności, jakie są żelazne zasady jego współpracy z dzinnikarzami.

             Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu, zadając różnorodne pytania przede wszystkim związane z pracą w Policji, można było odnieść wrażenie, że niektórzy mieliby ochotę zmienić kierunek edukacji.