Aktualności

Dzieci i młodzież w akcji „Jestem kibicem przez duże K”

Data publikacji 16.04.2018

Wraz z rozpoczęciem sezonu żużlowego w regionie leszczyńskim, ruszyła kolejna edycja akcji profilaktycznej „Jestem kibicem przez duże K”. Około 250 dzieci i młodzieży z szkół Leszna i powiatu leszczyńskiego, gostyńskiego i śremskiego propagowało wzorowe zachowania kibicowskie.

         15 kwietnia br. na leszczyńskim stadionie im. Alfreda Smoczyka zainaugurowano sezon żużlowy meczem pomiędzy drużynami Fogo Unia Leszno – Cash Broker Stal Gorzów. Zaciętą walkę zawodników obu drużyn z trybun podziwiało ponad 12 tysięcy kibiców. Policjanci z Leszna i Poznania czuwali nad bezpieczeństwem osób biorących udział w zawodach.

           Na jednym z sektorów spotkało się około 250 młodych kibiców biorących udział w programie profilaktycznym „Jestem kibicem przez duże K”. To już piąta edycja akcji w regionie leszczyńskim. Program propaguje właściwe zachowania kibiców zgodne z prawem i zasadami współżycia społecznego. Jego celem jest wskazanie wzorowego modelu kibica, pozbawionego agresji i nienawiści. Kreowanie współzawodnictwa zgodnie z ogólnie przyjętymi normami społecznymi wykluczającymi zwalczanie się kibiców dwóch rywalizujących ze sobą drużyn to główne przesłanie Policji, jako organizatora programu. Partnerami akcji są Klub Unia Leszno, Starostwa Powiatowe w Lesznie i Gostyniu oraz Urząd Miasta i Gminy Rydzyna.

          Po raz kolejny młodzi kibice nie zawiedli. Dopingowali leszczyńskim bykom z energią, wykrzykując hasła dopingowe, przyzdobieni w stroje oraz transparenty w klubowych, biało – niebieskich barwach.

          Całość akcji poprzedzona była prelekcjami profilaktyka społecznego Komendy Miejskiej Policji w Lesznie odbywającymi się w szkołach, na temat postawy i zachowania wzorowego kibica.

Monika Żymełka